Нові задачі, які розв’язуються методом вилучення

Заняття 24

Тема: Нові задачі, які розв’язуються методом вилучення

Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на припущення і метод вилучення; перетворювати хибне судження на правильне і навпаки; розвивати інтелект, точність, чітеість, послідовність.

Обладнання: аркуші паперу, таблиці, олівці.

Хід Заняття

I. Організація класу до Заняття

Сядьте гарно, не крутіться І сусіду посміхніться!

Щоб нові знання здобути,

Всім треба уважним бути!

II. розумова розминка

Задача з українського фольклору.

Летіли горобці і сіли на стільці, як сядуть по одному — один горобець зайвий, як сядуть по два — один стовпець зайвий. Скільки горобців і скільки стільців? (3 стовпці і 4 горобці)

III. розв’язування задач методом вилучення

1. Технологія «Шкала думок»

Задача 1 (С. 76)

Учні самостійно читають задачу і висловлюють свої думки щодо її розв’язання. Результати міркувань зображають на аркушах паперу у вигляді таблиці.

1 І М ІФутбол 8 Теніс Плавання

§ & І л £

1 л § X 3

в о X

+ Волик+

+ Козлов+

+ Петров+

+ Степаненко +

— Що вилучили з умови задачі? (Вік спортсменів)

2. Самостійна робота

Робота в групах

1 група. Завдання 2 (С. 76)

2 група. Завдання 3 Перевірка виконаних завдань.

Завдання 2

4 класОлександр

5 клас ------------Борис

6 клас -------------Володимир

7 клас -------------Галинка

8 клас ----------------Дмитро

9 клас ------------------Юхим

10 клас ----------------Євген

Завдання 3

1 класКостянтин

2 клас -----------Максим

3 клас -----------Віктор

 4 клас

 5 клас

 6 клас

 7 клас

 8 клас

 9 клас

 10 клас

 Денис

Микола

 Леонід

 Геннадій

Євген

Борис

 Артур

 3.Технологія «Мозковий штурм»

Завдання 4

Постановка проблеми вчителем.

— Роздивись уважно малюнки у підручнику. Визнач і запиши відповідні поняття.

а) Дерево і плодове .

б) Дерево чи плодове .

в) Дерево не плодове .

г) Не дерево, не плодове .

Завдання 5 (С. 77)

Роздивись малюнок у підручнику.

Подумай, за якою закономірністю утворено фігури кожного ряду. Намалюй відповідну фігуру.

IV. Закріплення набутих знань і умінь

 1. Завдання на увагу і спостережливість

Завдання 6 (С. 77)

Один знаходить заховані «вісімки», інший учень обводить їх на малюнку.

 2. релаксаційна хвилинка

— Що у класі має форму круга?

— Якого предмета не стало на столі?

 3. рольова гра «Пригоди лісової школи»

Складання складних суджень.

4. Завдання на перевірку швидкості мислення Метод вилучення зайвого.

а) Який місяць зайвий?

 Квітень, червень, травень, березень.

б) Яке поняття потрібно вилучити?

 Огірок, олівець, ожина, осока.

V. Підсумок Заняття

— Які задачі ми сьогодні розв’язували?

— Що цікаве у цих задачах?

— Чим задачі на припущення відрізняються від задач на метод вилучення?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 2137 | Рейтинг: 0.0/0
Живопис як вид образотворчого мистецтва. Малюнок на тему «Осінь-мальовничка»
«А вже весна, а вже красна». Урок позакласного читання
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]