💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Правила переносу частин слів з літерами й та ь у середині слів

Урок 78

Тема: Правила переносу частин слів з літерами й та ь у середині слів

Мета: учити учнів не відривати при переносі літери ь, й від попередньої літери; закріплювати вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка на рядок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до тварин.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Зоровий диктант

Весело дзюрчить джерело.

Біжить по вулиці струмок.

Хлоп’ята годують голубів.

В небі жайворонки в’ються.

 2 Хвилинка каліграфії

— Записати звукові моделі до слів сойка, іній.

— чи знаєте ви, як перенести слова сойка і чайка?

— як ви розумієте зміст речення?

— Що воно виражає?

— чому в кінці цього речення стоїть знак оклику?

 3 Вправи на повторення

 1) Вставте пропущені букви «й» або «ї» і запишіть слова.

Тві_, тво_, за_шов, за_хав, _шов, га_ка, га_вка.

— які з цих слів можна перенести? розкажіть, як.

 2) Випишіть слова, у яких кількість звуків менша, ніж кількість букв.

лялька, пенал, бульбашки, квіти, мальви, дим.

— як можна перенести ці слова?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вивчимо правила переносу частин слів з літерами й та ь у середині слів.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— Відгадайте загадку. Запишіть звукову модель слова- відгадки.

 Пара довгих вушок,

 Сіренький кожушок,

 Скорий побігайчик,

 А зоветься... (зайчик).

— як поділити це слово для переносу?

— Запам’ятайте правило: при переносі слів літери й, ь не можна відривати від попередньої літери. Переносьте так: зай-чик, тюль-пан, або тю-льпан.

— як же перенести слова: сойка, чайка, лялька, бульбашки, мальви?

 2 Первинне закріплення Робота в парах

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Альбом, письмо, пальто, майка, чайка, чайник, чай.

— яке слово не можна поділити для переносу?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й Систематизація отриманих знань

 1 Вибіркове списування

— Випишіть слова, які не переносяться. Поміркуйте, чому ці слова не можна перенести.

Сіль, гай, сойка, опеньки, лось, рись, синька.

 2 Прочитайте скоромовку. Перепишіть. Поділіть слова (дужечками знизу) на склади

лиска лащить лисеня, а лосиха лосеня. лев ласкаво лапою левенятко ляпає.

 3 Робота в групах

— Опишіть зайчика за планом, використовуючи опорні слова.

 1) яка це тварина?

 2) Де живе?

 3) яка в нього шубка?

 4) які вушка?

 5) які очі?

 6) який хвостик?

опорні слова: сіренька, м’якенька шубка; вушка довгенькі; очі великі, розкосі; хвостик короткий, куций; передні ніжки коротші, а задні довші.

VI. Підсумок  уроку. Рефлексія

 — Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

 — які правила переносу слів ми сьогодні повторили? Наведіть приклади.

 — які слова не можна переносити по складах?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 4112 | Рейтинг: 0.0/0
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр...
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Саморобна дидактична гра «сад і город»
Як людина сприймає інформацію
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]