💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Слова, які відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити? (дієслова)

Урок 51

 Тема: Слова, які відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити?  (дієслова)

 Мета: дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів, учити виділяти їх в усному і писемному мовленні; формувати вміння ставити питання до слів, що означають дію предметів; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати уважність, працелюбність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Хвилинка каліграфії

— Замініть одним словом.

Закріплений на палиці, обтягнутий тканиною, складаний каркас у формі півкулі для захисту від дощу і сонця. (парасолька)

 — Запишіть каліграфічно. па ра соль ка парасолька

під кущами гриби розкрили свої парасольки.

— Поділіть слово парасольки на склади для переносу.

III. Сприймання й усвідомлення нових знань

 1 Робота за малюнками

— розгляньте малюнки. я ставитиму вам запитання, а ви відповідайте одним словом.

— Що робить дівчинка? (пише)

— Що робить хлопчик? (співає)

— Що роблять діти? (Читають)

— Діти, зображені на малюнках, щось роблять, виконують певну дію. Слова пише, співає, читають означають дію предметів. На які питання відповідають ці слова?

 2 Робота над віршем

— Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. Поставте до них питання.

 Ходять довгі журавлі,

 Щось вишукують в землі,

 Щось воркують, щось віщують, Вже весну здається чують.

 о. олесь

 3 Фронтальна робота

 — Вставте пропущені назви дій.

СОНечКО В КрАПлиНЦІ

 Вранці Марійка

до школи. Біля дороги вона

квітку. Марійка вже

 руку, щоб

__квітку. Та______краплинку роси на її пелюстках. А в краплинці___сонечко.

слова для довідки: йшла, побачила, простягнула, зірвати, побачила, блищало.

Фізкультхвилинка

 раз! Два! Три! чотири! П’ять! час настав нам спочивать.

 Тож піднімем руки вгору,

 Ніби глянемо на зорі.

 А тепер всі руки в боки, як зайчата, скоки-скоки!

 Десять! Дев’ять! Вісім!

 Сім! час за парти нам усім.

IV. Осмислення й Узагальнення нових знань

 1 Робота в парах

— Запишіть у дужках запитання до назв дій.

Учитель (______) вчить.

Берізка (______) схиляється.

Півень (_____) заспівав.

Мороз (______) розмальовує.

 2 Гра «Впіймай слово — назву дії»

 Учать мами: рибку — плавать,

 Звіра — бігать, птиць — літать.

 А дітей навчає вчитель Все уміть, багато знать.

 Коли риби виростають,

 Добре плавають у воді.

 Птахи високо літають,

 Звірі бродять по землі.

 А людина виростає —

 Їздить! Плаває! літає!

 Навіть в синіх небесах Проклада людина шлях.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— які завдання сподобалися найбільше?

— які питання ставимо до слів — назв дій?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2897 | Рейтинг: 0.0/0
Г. Чубач «Я беру своє відерце». М. Стельмах «Сонце стукає в віконце». Прислів...
«А вже весна, а вже красна». Урок позакласного читання
Доброта - це частина нас
Культурні рослини рідного краю
Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Пос...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]