💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Практичне змінювання прикметників за числами

Урок 47

Тема: Практичне змінювання прикметників за числами

Мета: закріплювати знання учнів про слова — назви ознак; формувати вміння змінювати прикметники разом з іменниками за зразком «один — багато»; впізнавати прикметники в тексті; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати естетичні по- чуття.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Каліграфічна хвилинка

— Замініть одним словом.

Тканий з візерунками виріб для вкриття підлоги, оздоблювання стін. (Килим)

— Запишіть каліграфічно.

Кл км им килим

де не глянь, навколо килим кольоровий, віти напівголі й небо синє й чисте.

— Підкресліть хвилястою лінією слова — назви ознак предметів.

III. Мотивація навчальної діяльності

На дошці — предметні малюнки, які розміщені у два стовпчики:

1-й стовпчик — із зображенням одного предмета,

2-й стовпчик — із зображенням декількох предметів.

— які предмети зображено на малюнках?

 Зелений огірок — зелені огірки; червоний помідор — червоні помідори; жовте курча — жовті курчата; синя слива — сині сливи.

 — На які питання відповідають слова — назви ознак у першому стовпчику?

 — На які питання відповідають слова — назви ознак у другому стовпчику?

IV. Узагальнення й Систематизація отриманих знань

1 Колективна робота

 — Змініть і запишіть сполучення слів за зразком.

один Багато червоні

червоний олівецьолівці широкі поля

 високі тополі

широке поле висока тополя

 маленькі ґудзики великі гриби маленькій ґудзикгусті ліси

 великий гриббілі сніги

 густий ліс білий сніг

Робота в групах

— З одним зі словосполучень складіть речення.

Учні обирають краще речення і записують його.

2 Вибіркове списування

— Прочитайте. Кінцівку кожного речення позначайте зниженням голосу і паузою.

У лісі настала ніч по стовбурах дерев постукує мороз падає легкий сріблястий іній у небі заяясніли яскраві зимові зірочки.

— Знайдіть слова — назви ознак разом зі словами — назвами предметів, до яких вони відносяться. Запишіть їх.

3 Вибірковий диктант

— Випишіть слова — назви ознак разом зі словами — назвами предметів:

варіант 1 — що позначають один предмет; варіант 2 — що позначають багато предметів.

 Ми любимо весну,

 Зелену, чудесну,

 Грімницю у тучі,

 І дощик співучий,

І луки широкі,

І ріки глибокі,

І поле веселе,

І рідні оселі,

І цвіт у маю —

Всю землю

свою!М. стельмах

— Прочитайте виписані словосполучення, ставлячи питання від слів — назв предметів до слів — назв ознак.

I варіант IIваріант

 Весну (ЯКу?) зелену, луки (які?) широкі

 Чудеснуріки (які?) глибокі

 дощик (який?) співучийоселі (які?) рідні

 поле (яке?) веселе

 4 Гра «Хто більше?»

Клас об’єднується у дві команди. Виходять двоє учнів (під лічбу: один крок — один прикметник).

Перемагає той, хто зробить більше кроків.

 V. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

 • На уроці я вчився...

 • Найбільше мені сподобалося...

 • На наступному уроці хочу навчитися...

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2842 | Рейтинг: 1.0/1
Робота з папером. Предметна аплікація. Прапор та герб України
Дикорослі та культурні рослини
Незвичайний стадіон
Доброта - це частина нас
Що може комп’ютер
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]