Урок 43 Тема: Слова, що відповідають на питання який? яка? яке? які? (прикметники)Мета: ознайомити учнів зі словами, що називають ознаки предметів; формувати вміння ставити питання до слів, впізнавати предмети за їх ознаками; виховувати любов до рідної мови. Хід Уроку Організаційний момент Встали, дітки, всі рівненько, Посміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли Й працювати почали. II.Каліграфічна хвилинка — Відгадайте загадку. • Срібною каймою На гілках висить зимою. (іній) — Запишіть каліграфічно. ін ій іній наш сад убрався в срібний іній. — Назвіть у реченні слова — назви предметів. I. Повідомлення теми і мети уроку — Відгадайте загадку. • Маю плаття , , віти, кору, стан _ як я звуся, діти? — чому вам не вдалося відгадати загадку? (не вистачає слів, які пояснюють, яке плаття, які віти, яка кора, який стан?) — На сьогоднішньому уроці ми почнемо вивчати слова, що відповідають на питання який? яка? яке? які? і називають ознаки предметів. Це слово дасть усякому предмету якусь його ознаку чи прикмету. На прикмети воно вкаже, Хто який воно розкаже. IV. Сприймання й усвідомлення нових знань 1 Продовження роботи над загадкою — Прочитайте ще раз загадку, але вже зі словами, що називають ознаки предметів, і відчуйте різницю. • Маю плаття золотеньке, Г нучкі, ніжні віти, Білу кору, стан тоненький, як я звуся, діти? (Береза) — які слова вам допомогли здогадатися, що це береза? — як ви розумієте слово віти? — Поясніть значення слова стан. (стан — тулуб, корпус людини; торс, талія, перехват, пояс. Високий стан — високий на зріст. Тонкий стан — не товстий, з тонкою талією. ) 2 Робота за малюнками — розгляньте малюнки, назвіть предмети та їх ознаки за кольором, запишіть за зразком. Банан (який?) жовтий; помідор (який?) червоний; сливи (які?) сині; огірок (який?) зелений; апельсин (який?) помаранчевий. 3 Гра «Назви ознаку» — Назвіть зображені предмети та їх ознаки за матеріалом, з якого вони виготовлені. Стіл (який? ) дерев’яний; ваза (яка?) фарфорова; тарілка (яка?) скляна; чайник (який?) металевий; скатертина (яка?) полотняна; ложка (яка?) срібна. 4 Гра «Упіймай слово — назву ознаки» Ходить місяць кучерявий, Темній ночі — золотий дар. Десь у лузі чорнобровий Виграє щось сопілкар. о. Александрова V. Підсумок уроку — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці? — На які питання відповідають слова — назви ознак? | |
| |
Переглядів: 3063 | |
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту |
Аналіз результатів контрольної роботи. Повторення дії множення. Назви чисел п... |
Лічба десятками. Утворення чисел з десятків та одиниць. Творча робота над зад... |
Число і цифра 4. Написання цифри 4. Порівняння чисел у межах 4 |
Складання таблиці множення числа 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці мно... |
Всього коментарів: 0 | |