💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Уявлення про один предмет і багато предметів. Словниково-логічні вправи

УРОК № 43

Тема: Уявлення про один предмет і багато предметів. Словниково-логічні вправи

Мета: Ознайомити учнів з формами іменників в однині і множині (без уживання термінів); розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас; нагадати правила користування побутовими електроприладами.

Обладнання: Предметні малюнки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Актуалізація опорних знань

1. Каліграфічна хвилинка.

За за єць заєць По стежині через ліс мокру моркву заєць ніс.

— Поставте питання до виділених слів.

— До яких слів ставиться питання хто?, а до яких — що?

2. Відгадування загадки.

В один стовпчик запишіть слова-відгадки, що відповідають на питання хто?, а в другий — на питання

що?

Воно говорить, грає, новини сповіщає.

(Радіо ).

 Хто хвіст лишає,

 А від ворогів тікає?

 (Ящірка ).

Хоч не шию я ніколи,

А голок завжди доволі.

(їжак ).

Завжди в роті, а не проковтнеш.

(Язик ).

Крил не має, а гарно літає.

( Сніг ).

Хату на хаті має,

Жабам рахунок знає.

(Лелека ).

Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст.

Замість рота в мене хвіст.

( Слон ).

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно;

Цю роботу я люблю,

Та від неї худну.

(Мило).

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Слова, які відповідають на питання хто? або що?, можуть означати назву одного предмета або означати багато предметів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Гра «Подивися навкруги».

— Подивіться навкруги. Назвіть предмети, яких в класі багато. Назвіть, який предмет у класі один.

2. Робота з предметними малюнками.

Діти по черзі підходять до дошки, вибирають картку, називають предмет, зображений на ній, і слово, що буде означати багато таких предметів.

3. Робота з підручником. Вправа 196, с. 91.

— Запишіть назви предметів.

— Усно складіть з ними речення.

— Усно змініть ці слова, щоб вони означали багато предметів.

— Які прилади в вашому домі працюють за допомогою електрики?

— Розкажіть, яких правил треба дотримуватись при користуванні цими приладами?

4. Робота в парах. Виконання вправи 197.

— Назвіть зображені на малюнках предмети.

— Запишіть їх назви у дві групи: посуд і меблі.

— Перевірте виконання один в одного.

— Замініть слова так, щоб вони означали багато предметів.

— Знайдіть слова в рамочці на с. 92. Повправляй-тесь в їхній правильній вимові. Запам'ятайте написання.

V. Фізкультхвилинка

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, як пташата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

— Які ви почули слова, що означають назви багатьох предметів?

VI. Узагальнення і систематизація знань

1. Виконання вправи 198, с. 93.

— Прочитайте текст. Скільки речень в другому абзаці? Які вони за метою висловлювання? До чого спонукають?

— Виділені назви предметів змініть за зразком і запишіть.

— Відгадайте загадку.

— Прочитайте слова в рамочці на с. 93. Попрацюйте над їхньою вимовою, запам'ятайте правопис.

2. Самостійна робота. Вправа 199.

Перевірка виконання.

VII. Підсумок уроку

— Що нового довідались на уроці?

— Назвіть пари слів, що називають один предмет і багато предметів.

VIII. Домашнє завдання Вправа 200.

— З поданих слів складіть речення. Запишіть їх за зразком.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1705 | Рейтинг: 0.0/0
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини»
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Свійські тварини рідного краю
Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з коле...
В. Сухомлинський «Оленчин горобчик». О. Зима «Дві білки і лисиця». «Сонячна п...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]