Утворення і назви чисел від 21 до 39. Розв'язування складених задач

УРОК 106

Тема: Утворення і назви чисел від 21 до 39. Розв'язування складених задач

Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел від 21 до 39; вчити лічити в межах 39; вправляти у розв'язуванні складених задач; розвивати мислення; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Пролунав уже дзвінок,

 Починається УРОК.

 На уроці не куняй —

 Математику вивчай.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

7; 5; 3; 4; 1; 2; 6.

— Назвіть числа в порядку зростання.

— Назвіть числа в порядку спадання.

— Складіть усі можливі приклади на віднімання одноцифрових чисел з відповіддю 2 і з відповіддю 3.

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 3?

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 2?

— Укажіть найбільшу суму двох різних однозначних чисел.

 2 Розв'язування задач

 • На городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток — на 4 менше. Скільки дівчаток було на городі?

 • Школярі працювали в саду. У перший день вони зібрали 20 ящиків яблук, а в другий день — на 10 ящиків менше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі в другий день?

 • Намалюйте дві смужки: одну завдовжки 12 см, а іншу — на 2 сантиметри коротше.

III. повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть ряд, вставивши пропущені числа.

3; 3; 3; 7; 7; 7; 2; ?; 2; 6; ?; 6.

 2 Пояснення нового матеріалу

На столі має бути заздалегідь приготовлені 39 паличок і 3 резинки для зв’язування десятків. Учитель ставить питання: «Як швидше дізнатися, скільки на столі паличок?» — і, якщо не підкажуть діти, пропонує зібрати палички в пучки-десятки.

— Зв’язуємо спочатку 2 пучки-десятки — це двадцять. Далі беремо по одній і міркуємо. Утворюються числа, які складаються вже з двох слів: двадцять один, двадцять два, ...

— Як утворюється кожне наступне число?

— Назвіть числа, в яких 2 дес. і 4 од., 2 дес. і 5 од., 2 дес. і 6 од., 2 дес. і 9 од.

— Якщо додати ще одну паличку, отримаємо новий десяток, і тоді десятків стане 3 — 3 десятки паличок, або тридцять. (Аналогічно лічимо до 39.)

 3 Первинне закріплення

Для закріплення нових знань рахують десятки паличок і окремі палички, читають і називають числа від 21 до 39. Учитель стежить за мовленням учнів, виправляє помилки.

● Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав Повернутись нам до справ.

V. розвиток математичних знань

 1 Закріплення навичок додавання і віднімання

На дошці записані стовпчиком числа: 10; 3; 8; 14. Учитель, показуючи відповідні числа, диктує завдання, діти записують тільки відповіді.

• Збільшіть 10 на 3, зменшіть 10 на 3, знайдіть суму чисел 3 і 8;

знайдіть різницю чисел 3 і 8; запишіть, на скільки 8 менше, ніж

14; на скільки 14 більше, ніж 10.

Під час перевірки повторити, якою дією дізнаються, на скільки одне число більше або менше іншого.

 2 Закріплення уявлень про літр і кілограм

Дописавши найменування до записаних на дошці чисел (10 кг і 3 кг, 8 л і 14 л), можна запропонувати дітям скласти завдання за цими даними.

Наприклад:

В одному кошику 10 кг яблук, в іншому — 3 кг. На скільки кілограмів яблук більше в першому кошику, ніж у другому?

Завдання розв’язується усно.

— Змініть питання так, щоб задача розв’язувалася додаванням.

3 Розв'язування прикладів

10 - (4 + 2) = 7 + 6 =13 - 4 =

7 + (9 - 6) =12 - 6 =8 + 4 =

(7 + 2) - 6 =11 - 4 = 15 - 8 =

(2 + 8) - 5 =17 - 8 =6 + 7 =

18 - (9 - 7) = 8 + 8 =14 - 5 =

 4 Розв'язування задач

 • У саду росло 15 кущів троянд. Зрізали 6 кущів. Посадили ще 8 кущів троянд. Скільки всього кущів троянд стало в саду?

Слід учити дітей пояснювати розв’язання задачі за планом, використовуючи пам’ятку.

1) У задачі відомо...

2) Потрібно дізнатися...

3) Пояснюю... Росло 15 кущів, зрізали 6. Отже, потрібно відняти від 15 число 6.

4) Розв’язую... Від 15 відняти 6, вийде 9.

5) Потім посадили 8 кущів. Значить...

6) Відповідь на питання задачі... Усього стало 17 кущів. Розв’язання задачі записати в зошиті з поясненням першої дії.

 • У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легкових — на 7 моделей більше. Скільки всього моделей було в колекції хлопчика?

 5 Офтальмологічна пауза

 Заплющивши очі, обертайте по колу очними яблуками — спочатку ліворуч, потім угору, праворуч, униз. Потім у зворотному на-

прямі 4-5 разів в один, а потім 4-5 разів в інший бік. Постарайтеся не мружитися. При заплющених повіках подивіться спочатку вгору, потім униз. Повторити 8 разів.

Розплющивши очі, треба пильно дивитися вперед 30 секунд, потім швидко кліпати, потім знову нерухомо дивитися перед собою. Повторити 3 рази.

Дивіться спочатку ліворуч, потім угору, потім праворуч, потім опустіть очі і т. д. Повторити 8 разів.

Подивіться на кінчик носа, а потім — удалечінь. Вправу повторити 8 разів.

6 Розв'язування логічних завдань

Закреслити всі букви, що зустрічаються більше одного разу, а букви, що залишилися, з’єднати. яке число вийде?

СТО СОРОК ОДИН ДНО КОД. (Три)

Виберіть правильну фігуру з шести пронумерованих.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Яке завдання здалося найскладнішим? Чому?

— Оцініть свою роботу на уроці смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2499 | Рейтинг: 0.0/0
Силуетно-площинне зображення дерев і птахів. Практична робота «Як живеться ва...
Аналіз результатів контрольної роботи. Складання таблиці ділення на 3. Склада...
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ЛЮДИНУ
Товариш, приятель, друг. Хто мої друзі? Чим вони мені подобаються? Як необхід...
Правила поведінки у громадських місцях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]