💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Усне і писемне мовлення. Культура мовлення. Вимова і написання слова червоний

УРОК № 12

Тема: Усне і писемне мовлення. Культура мовлення. Вимова і написання слова червоний

Мета: Дати уявлення про два види мовлення — усне і писемне; показати, що в усній і писемній формах люди висловлюються реченнями; учити школярів переказувати зміст малюнків, будувати зв'язне висловлювання; розвивати зв'язне діалогічне і монологічне мовлення; засвоювати нові слова; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: Фішки для складання звукових моделей, малюнки лісових тварин.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте словосполучення, які ви записали. Як ви виконували це завдання? (Письмово).

— Розкажіть, які рослини вирощують у ваших родинах.

— Як ви виконували це завдання? (Усно).

III. Мотивація навчальної діяльності. Каліграфічна хвилинка

СтЧчче он ої червоні півень стоїть

Стоїть півень на грядках У червоних чобітках.

— Запишіть з'єднання букв.

— Запишіть слова. Назвіть слово, в якому букв більше, ніж звуків.

— Зверніть увагу на правопис слова червоний. Запишіть його звукову модель. Як можна поділити це слово для переносу?

— Прочитайте загадку. Відгадайте її.

— Повторіть загадку. Як ви виконували це завдання? (Усно).

— Запишіть загадку під диктовку. Як ви виконували це завдання? (Письмово).

— Перевірте написане.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Так от, сьогодні на уроці ми поговоримо про усне та писемне мовлення. Про правила, яких слід дотримуватись у мовленні.

V. Вивчення нового матеріалу

— Згадайте, чим відрізняються звуки і букви?

— Так відрізняються і усне та писемне мовлення. Все, що говоримо і чуємо, називається усним мовленням. А те, що пишемо і читаємо,— писемним мовленням.

1. Робота з підручником.

— На с. ЗО прочитайте, яких вимог слід дотримуватися в усному мовленні.

— Про що ви дізналися?

— А ще, коли розмовляєш з кимось, слова треба вимовляти чітко, не дуже швидко, не дуже повільно і, крім того, треба дивитися не під ноги і в боки, а в обличчя співрозмовника. Щоб не вийшло, як у тих хлопців.

 Юрко з Тарасом розмовляв,

 Крутився на всі боки,

 Неначе він сорока.

 А Тарас терпів, терпів:

 — Ти до кого говорив?

Висновок: Коли до когось слово мовиш —

 дивись на того, з ким говориш.

(Л. Павленко)

2. Розвиток діалогічного мовлення.

— Пам'ятаючи, яким має бути ваше усне мовлення, поговоріть з другом про те, як ви провели вихідні.

Клас вислуховує декілька діалогів, допомагаючи виступаючим виправити мовні помилки.

3. Розвиток монологічного мовлення. Вправа 61, с. 29.

— Уважно розгляньте малюнок і розкажіть про те, як звірі готуються до зими. Хто з них на зиму засинає, а хто одягає теплу шубку?

Л — Складіть речення про тварин за такою схемою:

— Назви яких тварин позначено звуковими моделями в підручнику?

— Яким мовленням ви зараз користувались?

4. Вправляння у писемному мовленні.

— Ознайомтеся з вимогами до писемного мовлення на с. ЗО.

— На що треба звернути увагу?

— Виконайте вправу 62, с. ЗО. Спишіть речення, що відповідає поданій схемі.

5. Фізкультхвилинка.

 Зайчик прудко так стрибає,

 Пташка весело літає,

 Швидко лис десь пробіжить, їжачок в кущах сидить.

 Вже й з барлога встав ведмідь —

 Цих тваринок всіх любіть.

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Самостійна робота. Виконання вправи 63, с. ЗО.

— Порівняйте тексти вправ 62 і 63.

— Чим відрізняються слова пофарбувала і черкнула фарбою?

— Самостійно спишіть текст. Дотримуйтесь вимог писемного мовлення.

2. Усне виконання вправи 64, с. 31.

VII. Підсумок уроку

— З якими видами мовлення ви ознайомились на сьогоднішньому уроці?

— Назвіть вимоги до усного і до писемного мовлення.

VIII. Домашнє завдання

Вправа 65, с. 31.

— Складіть і запишіть словосполучення.

— За бажанням можете скласти речення з одним словосполученням.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2765 | Рейтинг: 0.0/0
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Звірі
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]