Підсумковий урок на повторення вивченого в 1 класі. Розповідь на тему «Домашні заготівлі на зиму». Вимова і написання слів ведмідь, завдання

УРОК № 8

Тема: Підсумковий урок на повторення вивченого в 1 класі. Розповідь на тему «Домашні заготівлі на зиму». Вимова і написання слів ведмідь, завдання

Мета: Узагальнити та перевірити знання учнів про звуки та букви, склади, речення; вчити складати слова за складами, речення за словами та схемами; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до природи.

Обладнання: Фішки для складання звукових моделей.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Як поділили виділені слова для переносу? Чому?

— Прочитайте, які речення виписали з тексту?

III. Вправи на повторення вивченого

1. Каліграфічна хвилинка.

ве мі ав да ня ведмідь завдання

— Запишіть каліграфічно склади в зошит. Звертайте увагу на з'єднання букв.

— Послухайте загадки і відгадайте їх.

 Хоч у нього шуба є,

 Та, як холод настає,

 Він не ходить, не гуляє,

 А у лігво спать лягає.

 (Ведмідь ).

 Що у підручнику дається до вправи?

( Завдання ).

— Спишіть відгадки з дошки.

2. Складання звукової моделі.

— Складіть звукову модель слова ведмідь.

— Скільки букв у цьому слові? А скільки звуків? Чому?

— Скільки складів у слові ведмідь?

— Як можна поділити його для переносу?

3. Робота в парах. Виконання вправи 41, с. 20.

— Назви яких овочів були зашифровані?

— Доберіть до кожного слова слова-ознаки, щоб описати ці овочі.

— Усно складіть речення зі словами-відгадками.

4. Самостійне виконання вправи 42, с. 20. Перевірка виконання.

5. Фізкультхвилинка.

Гра «Веселі зайчики».

IV. Перевірна робота

— Вибери правильну відповідь.

1. Ми вимовляємо і чуємо: а) звуки; б) букви.

2. На письмі звуки позначаються: а) буквами; б) малюнками.

3. Всі звуки можна поділити на:

а) тверді і м'які; б) голосні і приголосні.

4. Слова з рядка в рядок переносяться: а) по буквах; б) по складах.

5. Букви й та ь при переносі:

а) відриваються від попередньої букви;

б) не відриваються від попередньої букви.

6. Визнач слова, які не можна переносити:

а) море; б) сіль; в) ясен; г) їжаки; ґ) день; д) подія; е) верба; є) змія.

1. Допиши слова.

Речення починається з букви. Слова в реченні

пишуться . В кінці речення ставиться .

V. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 40, с. 19).

— Розгляньте малюнок і розкажіть, що на ньому зображено.

— А чи допомагаєте ви своїй мамі робити заготівлі на зиму? Розкажіть, як?

— Виразно прочитайте запитання і дайте на них відповіді.

— Давайте запишемо ці речення в зошит.

— Прочитайте складену розповідь. Який заголовок ви дібрали б до неї?

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Повторення правопису вивчених слів.

— Вставте потрібну букву в слова: в _р_сень

в_разно

_анок

ч_тання

в_дмідь

завда_я

2. Робота за питаннями на с. 21.

VII. Домашнє завдання Вправа 43, с. 21.

— Використовуючи слова і малюнки, складіть і запишіть речення. Підготуйте розповідь про те, як інші тварини готуються до зими.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2330 | Рейтинг: 0.0/0
Свійські тварини рідного краю
Тарас Шевченко. Урок позакласного читання
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Олена Пчілка «Безконечна пісенька». В. Лучук «Послухайте, люди». І Світличний...
Декоративна форма й колір. Практична робота «Диво-птах»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]