Правила співжиття. Повага до оточуючих. Взаємодопомога. Підтримка. Невдача товариша — моя невдача

УРОК 1

Тема: Правила співжиття. Повага до оточуючих. Взаємодопомога. Підтримка. Невдача товариша — моя невдача

Мета: вчити учнів основним правилам співжиття в колективі; розкривати поняття свідомої дисципліни; розвивати вміння бути коректними, пунктуальними, співчутливими; виховувати бажання дотримуватися шкільних норм поведінки.

Обладнання: матеріал до гри « К в і т к а - с е м и ц в і т к а », картки з прислів’ями.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Учитель

 Треба всім нам привітатись:

 — Добрий день!

 Дружно, весело сказати:

 — Добрий день!

 Вліво-впрао повернемось.

 Туди-сюди усміхнемось.

 — Добрий, добрий, добрий день!!!

II. Актуалізація отриманих знань

  1.  Робота над віршем Наталі Забіли «Стояла собі хатка».

 Стояла собі хатка —

 Дірявий чобіток.

 А в Ній жида бабуся,

 Що мала сто діток.

 Така була сімеї чка,

 Сімеєчка мала!

 Ніяк із нею виоратись Бабуся не моща.

 Пішла бабуся на город По моркву й буряки,

 Пішла вона до пекаря По хліб та пиріжки.

 А сто дітей — не ледарі,

 Пішли збирати хмиз.

 Усі взяли по гілочці И назбирали цілий віз!

  Води взяли по крапельці —

  І повний казанок!

  І наварили борщику Бабся й сто діток.

  А потім сто цеглинок Вони принесли вмить,

  І склали з них будинок,

  І стали в ньому жить.

  А потім сто зернинок Поклали в землю в ряд,

  І виросли з них квіти,

  І став квітучий сад!

  Якби ж ота бабуся Не мала сто діток,

  Була б і досі хатка —

  Дірявий чобіток!

 — Про кого розповідається у вірші?

 — В якій хатці жила бабуся?

 — Скільки у неї було діток?

 — Чи легко було бабусі впоратися із своїми дітьми?

 — Чи допомагали вони бабусі?

 — Як ви вважаєте, чому «хатка — дірявий чобіток» стала чудовим будиночком?

III. Повідомлення теми уроку

 — Сьогодні на уроці ми поговоримо про правила співжиття в колективі.

IV. Робота над темою уроку

  1. Вступне слово вчителя.

 — Саме дружні, згуртовані дії приносять нам бажаний результат. Успішна діяльність колективу можлива лише тоді, коли кожний відповідально ставиться до покладених на нього обов’язків.

 Основний труд школяра — навчання. У вашому шкільному колективі повинна панувати організованість, згуртованість, повага до товаришів, взаємодопомога. Тільки разом можна подолати усі труднощі. Недарма говорять: «Всі за одного, один за всіх — будь-яка справа має успіх».

  2. Робота над текстом В. Сухомлинського «Чому?»

 Три тижні не був у школі Сергійко — хворів. Скучив за товаришами й за вчителькою. Радісний, збуджений прийшов хлопчик до школи. Ось і його парта, ось і товариші. Думалось йому, що в очах товаришів він побачить радість і привітність. Та їхні очі були спокійні та не зворушливі.

 — А ти виконав сьогодні завдання? — тільки й запитав його сусіда по парті.

 — Виконав, — тихо сказав Сергійко і заплакав.

 — Про кого розповідається у тексті?

 — Чому Сергійко не ходив до школи?

 — Як зустріли хлопчика його однокласники?

 — Чому заплакав Сергійко?

 — Як би ви вчинили у цій ситуації?

  3. Робота над текстом «Сашко захворів».

 Сьогодні не прийшов до школи Оксанчин сусід. Щось, напевно, сталося. Сумно дівчинці, тому що Сашко — хороший товариш. На уроці завжди допоможе, а на перерві розповідає смішні історії.

 — Наш Сашко захворів і деякий час не зможе відвідувати школу, — повідомила вчителька. — Можливо, хтось захоче його провідати?

 — Це ж як йому скучно! — подумала Оксанка. — Він так любить школу. Я обов’язково його провідаю. Треба приготувати для нього щось приємне. О! Знаю! Я йому намалюю метелика, ластівку і свого котика Пушка. А може, разом із Пушком його провідаємо.

 Бесіда за текстом.

 — Діти, подобається вам Сашкова сусідка?

 — А ви провідуєте своїх хворих друзів?

 — В якому колективі ви хотіли б вчитися: в класі, де вчився Сашко, або в класі, де вчився Сергійко? Чому?

  4. Гра «Вгадай, хто це?»

 Діти об’єднуються в групи. Кожна складає характеристику певного члена їхнього шкільного колективу. Потрібно відгадати, про кого з товаришів склалась така думка.

 V. Фізкультххвилинка

  Встало вранці ясне сонце,

  Зазирнуло у віконце.

  Ми до нього потяглися,

  За промінчики взялися.

  Нумо, дружно присідати.

  Сонечко розвеселяти.

  Встали — сіли!

  Встали — сіли!

  Бачте, як розвеселили!

  Стало й сонце танцювати,

  Нас до кола припрошати.

  Нумо — разом! Нумо — всі!

  Потанцюймо по росі!

VI. Закріплення отриманих знань

  1. Робота над прислів’ями.

 Скласти прислів’я, частини якого записані на картках.

  • Поводься з людьми так, як би ти хотів, щоб поводилися з тобою.

• Дерево міцне коріннями, людина — друзями.

• Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

• В гурті і комар — сила.

• Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти.

2.  Гра «Квітка-семицвітка».

  Утворіть квітку, враховуючи правила співжиття в колективі. — Чи є тут зайві пелюстки? Чому?

Байдужість

Повага

Взаємодопомога

VII. Підсумок уроку

Згуртованість

 ^Колектш^

Організованість

Підтримка

Зневага



Джерело: noindex
Категорія: Етика | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3105 | Рейтинг: 0.0/0
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р...
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Симетрія в природі. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]