Коли з’являються навесні комахи
Тема: Коли з’являються навесні комахи
Мета: формувати ключові компетентності: вміння вчитися (планувати свої дії, доводити роботу до кінця, орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від уже відомого); здоров’язбережувальну компетентність (формування досвіду екологічної діяльності в природному середовищі, удосконалення фізичної, соціальної, психічної та духовної складових здоров’я); соціальну компетентність (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, уміння шукати і знаходити компроміси).
Формувати предметні компетентності: уявлення про зміни в житті тварин весною; ознайомити учнів з поведінкою комах навесні; прослідкувати зв'язок живої і неживої природи; розвивати мислення, мовлення; виховувати бережливе ставлення до комах.

Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Вправа «Синоптик»
Спостереження за станом погоди.
- Давайте, звернемо увагу на погоду за вікном.
- Яку температуру повітря зафіксував термометр?
- Опишіть стан неба.
- Які опади ви помітили?
- Чи є вітер, який він?
2. Асоціативний кущ «Ознаки весни».
(Діти на дошці прикріплюють свої варіанти відповідей. Наприклад: розпускаються дерева, зеленіє трава, повертаються перелітні птахи, вище світить сонечко, прокидаються зі сплячки тварини, … ).
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Відгадування загадок.
- Пропоную вам відгадати наступні загадки і сказати, що їх об’єднує.

Серед літа біля липки
Виграють сопілки, скрипки.
Це не скрипки, не сопілки,
То медок збирають ...
(Бджілки)

Вертоліт такий маленький
Сів на квітку золотеньку.
Усміхнулася кульбабка: —
Завітала в гості...
(Бабка)

Прилетіла цокотуха,
Щось торочить понад вухом.
Всім набридла байка ця
Без початку і кінця.
(Муха)

Гадав маленький Слава,
То — квіточка яскрава.
Хотів зірвати квітку,
Вона ж — угору, дітки.
(Метелик)

Летить – пищить,
Сяде – мовчить.
Хто його вб’є, -
Свою кров проллє.
(Комар)

Прилетів комарик
І приніс ліхтарик,
Щоб стежину відшукати,
Та у лісі не блукати.
(Світлячок)

Ця комашка-розумашка
І працює дуже важко.
В земляну свою хатинку
Тягне довгу соломинку.
(Мурашка)


III. Повідомлення теми і мети уроку.
Отже, сьогодні на уроці ми дізнаємося, як зміни в неживій природі навесні впливають на життя комах.
Вправа «Очікування» (метод «Мікрофон»)
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- За якими ознаками тварин відносять до групи комах?
- Кого з представників комах ви знаєте?
- Чи можна було комах побачити взимку? Чому «ні» ?
- Як змінилося їхнє життя з приходом весни ми дізнаємося за підручником.
2. Робота з підручником (с. 108-109)
V. Фізкультхвилинка
VI. Узагальнення та систематизація вивченого.
1. Робота в зошитах з друкованою основою .
2. Робота в парах.
- Гра «Шифрувальник». Розгадати назви комах.
С а о ж о б д а л о н и л я н и ц м
2 3 1 3 4 1 2 6 5 4 5 7 1 9 6 2 8 3
М а х а р у е н о к о с ч
1 4 5 6 3 2 4 3 7 6 2 1 5
- Гра «Впіймай комаху!» (зайве закреслити)
Вовк, бабка, окунь, махаон, синиця, сарана, ящірка, джміль, комар, щур, дрохва, муха.
3. Гра «Хто я?» (Метелик, комар, бджола)
Одна дитина виходить до дошки. Тримаючи у руках малюнок певної комахи, не показуючи її іншим, учень відповідає на запитання однокласників «так», «ні». Завдання дітей вгадати зображену комаху.
4. Робота в групах.
Вправа «Портрет комахи». Попрацюйте у групах.
Складіть розповідь за планом та малюнком про комаху.

1 група – бджола; 3 група – муха;
2 група – метелик; 4 група – мураха;
План розповіді
1) Назва комахи
2) Середовище існування
3) Опис зовнішнього вигляду
4) Користь для природи
VII. Підбиття підсумків (метод «мікрофон»)
- Чи здійснилися ваші очікування від уроку?
- Які завдання були найцікавішими?
- Що нового дізналися про комах?
VIII. Домашнє завдання
Скласти розповідь пр. комаху, яка прокинулася першою навесні. Намалювати улюблену комаху.
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: byyf (11.02.2016)
Переглядів: 1152 | Рейтинг: 0.0/0
Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас
Київ — столиця України
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Свійські тварини рідного краю
Різання паперу. виготовлення з цупкого паперу геометричних фігур
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]