Птахи свійські: курка.
Тема: Птахи свійські: курка.
Мета:  розширити уявлення учнів про умови існування, звички, живлення, потом-ство курей; формувати поняття „свійські птахи”.  
Коригувати і розвивати аналітичне сприймання у процесі обстеження зовні-шнього вигляду тварин, що вивчаються; операції мислення на основі аналізу, порівняння, групування тварин.
Виховувати доброзичливе, бережне ставлення до тварин, працелюбність.


Хід уроку
I)    Підготовча частина.
1)    Нервово-психічна підготовка.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужитись,
Ви повинні добре вчитись – 
Для могутності і слави
Української держави.
2)    Організація класу.
II)    Основна частина 
1)    Повторення раніше вивчених знань.
-    Гра „ Хто зайвий? ” (малюнки тварин: корова, коза, вовк, свиня).
-    Про яких тварин ми говорили на попередніх уроках?
2)    Актуалізація опорних знань учнів.
-    Групування тварин: звірі, птахи, риби. („Голосування нога-ми”: У кожного учня є малюнок тварини. Визначивши,  до якої з груп належить його тварина, учень підходить до міс-ця зібрання цієї групи.)
3)    Повідомлення теми і мети уроку.
-    Сьогодні на уроці ми будемо говорити про птахів: курку. Її зовнішній вигляд. Утримання у господарстві. Потомство. Значення у житті людини. 
4)    Вивчення нового матеріалу.
а)    Формування поняття „свійські птахи”. 
-    Розгляд малюнків свійських птахів.
-    Як назвати цих птахів одним словом? (свійські)
-    Чому? Де вони живуть?

б)    Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Втрачений день». 
-    А щоб наш день пройшов не дарма, ми будемо створювати свою пта-хоферму. 
в)    Планування діяльності по створенню проекту.
-    Що нам необхідно знати, щоб створити птахоферму? (Яких птахів бу-демо розводити; яка їх користь для людини; чим живляться ці птахи; які мають звички; умови їх утримання)
г)    Виділення суттєвих ознак птахів, що вивчаються. 
-    Гра „Вгадай за описом” (Учень описує зовнішній вигляд курки, півня. Решті дітей потрібно відгадати: про якого саме птаха розповідається.)
-    Отже, з яких частин складається тіло курки?
-    Чим воно вкрите?
-    Яка курка за розміром?
-    Хто більший за розміром: курка чи півень?
-    Як називаються їх малята? Опишіть їх (за малюнком).
д)    Значення для людини свійських птахів.
-    Чим буде вигідно для нас розводити саме курей на своїй птахо-фермі? (Яйця, м’ясо, пух, вирощування потомства).
е)    Живлення та звички курей.
-    А зараз звернемося до „Довідкового бюро”, щоб з’ясувати важ-ливі для нас питання:  
-    Чим живляться кури? Курчата?
-    Які звички мають ці свійські птахи?
ж)     Умови утримання курей у господарстві.
-    Що ж, ми з’ясували всі питання про курей. Тепер можемо замовити у будіве-льної компанії спорудити саму птахоферму.
-    Давайте окреслимо вимоги до споруд, де будуть жити кури та їх потомство.
5)    Закріплення вивчених знань. 
-    Молодці, попрацювали на славу: птахоферму створено. 
-    А до нас приїхав репортер з телеканалу, щоб показати по телевізору сюжет про нову птахоферму.
-    Гра „Мікрофон” :
-    Яких птахів вирощують на вашій птахофермі?
-    Які корми використовуєте для цих птахів?
-    Які умови утримання курей на вашій птахофер-мі?
-    Як вигодовуєте і утримуєте потомство курей?
-    Яку продукцію реалізовуєте в результаті своєї діяльності?
III)    Заключна частина
1)    Підсумок уроку. Рефлексія.
2)    Аналіз результатів роботи учнів на уроці.

 
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (03.01.2016)
Переглядів: 1601 | Рейтинг: 0.0/0
Лічба предметів у межах 20. Побудова відрізків. Вправи на засвоєння таблиць д...
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Таблиця додавання числа 2. Задача на різницеве порівняння чисел
Таблиці додавання й віднімання числа 6. Знаходження значень виразів з буквени...
Різноманітність рослин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]