💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Космічна Одисея. Твір за зачином

Урок 9

Космічна Одисея

Твір за зачином

Мета: вчити складати текст за поданим зачином; розвивати творчу уяву, спостережливість, усне і писемне мовлення, увагу; виховувати інтерес до написання творів різних жанрів.

Обладнання: робочий зошит; ілюстрації, малюнки на космічну тему.

Хід уроку

І. Організація класу.

II. Повідомлення теми уроку. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів.

Слово вчителя. Бесіда.

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати твір за зачином.

- Пригадайте тексти, пов'язані з нашою темою, які ви читали. Які події були описані в них?

- Які художні, мультиплікаційні фільми, пов'язані з темою, ви бачили? Про що в них йшлося?

Вчитель продовжує бесіду за малюнками та ілюстраціями, які вивішено на дошці.

III. Основна частина уроку.

1. Робота в зошиті (завдання 1). Пригадування дітьми частин тексту.

Зачин.

Основна частина.

Кінцівка.

- Про що йдеться в кожній частині?

2. Слухання зачину тексту.

Сашкові снився чудовий сон. Він потрапив на космодром. Підходить до космічного корабля. Люк відкривається. Хлопчик заходить і сідає у крісло. Корабель стартує.

3. Робота в зошиті (завдання 2).

планета

 

 

- Придумайте назву космічному кораблю і поруч напишіть слова-помічники, які ви використаєте у своєму творі.

- У записаних словах підкресліть орфограми.

4. Складіть усно зв'язну розповідь про космічну подорож Сашка за поданим зачином.

Фізкультхвилинка

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати:

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця -

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго, довго йшли,

Поки в Крим ми не прийшли.

В морі плаваєм, ниряєм,

На березі засмагаєм,

Дивимось на небо: в голубій імлі

Хмарки пропливають,

Мов космічні кораблі.

5. Самостійна робота в зошиті.

Озаглавлювання і написання твору.

6. Самоперевірка.

7. Читання творів у класі, їх аналіз.

IV. Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

- Чий твір вам найбільше сподобався?

V. Домашнє завдання.

Перевірити твір, удосконалити його.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 2146 | Рейтинг: 0.0/0
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Г. Чубач «Я беру своє відерце». М. Стельмах «Сонце стукає в віконце». Прислів...
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]