Редагування деформованого тексту

Тема: Редагування деформованого тексту

Мета уроку:

  • закріпити навички роботи з текстовим редактором;
  • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;
  • виховувати любов до природи.

Обладнання: пpoгpaмa "WordPad", файл "Урок 26.doc".

Хід уроку

I.   Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

 

II.   Розминка.

Від А до Б ведуть багато шляхів. I серед них є лише один шлях, що проходить через кола з числами, які дають в cyмi 1000. Рухатись можна тільки вниз. Знайдітъ цей шлях.

(13 + 393 + 102 + 241 + 361 = 1000)

Пошук краще зробить організованим за якимось правилом. Наприклад, перегляд розпочати з перевірки сум цифр, розташованих з самого лівого боку. Потім, повертаючись назад на одну лінію, продовжити спуск по іншій гілці. Але, якщо є далі розгалуження, то першою перевіряють гілку, що розміщується лівіше. Причому навіть не потрібно відразу рахувати суму, достатньо перевірити, яким числом закінчується ланцюжок цифр. Лише в paзi закінчення на 0 можна порахувати суму. (Комп'ютер може швидко знайти суму, людина шукає більш легший шлях розв'язання задачі).

Наприклад:

1. Розглянемо ланцюжок 372 – 373 – 281 – 135 - 76.

Рахуємо 2 + 3 + 1 + 5 + 6 закінчується на 7, висновок: не може бути відповіддю.

2. Повертаємося назад до значення 281 i розглядаємо ланцюжок 372-
373 – 281 – 461 - 76, закінчується на 3, відкидаємо. Наступний ланцюжок 372-373 – 281 – 461 - 43 закінчується на 0 (перевіримо суму, значно перевищує 1000). Від значення 281 перевірили вci варіанти, піднімаємося вгору до значения 169.

Складемо таблицю перевірок:

 

III.      Перевірка домашнього завдання.

  1. Перша мавпочка віддала другій 4 банани.
  2. 4 горошини.

IV.       Актуалізація опорних знань.

•    Як виділиити текст? (Провести по ньому натиснутою лівою клавшею миші або, тримаючи клавшу Shift, переміщувати клавіші стрілки ¬, ®, ­, ¯ по тексту).

V.        Вивчення нового матеріалу.

За підручником стор.55.

Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Bci присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Вci веселі,

Летимо на каруселі

Сім! Biciм! В поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили –

I за парти дружно сіли.

VI.      Робота за комп'ютером. Пpoгpaмa "WordPad".

Запуск программ ПУСК ® ПРОГРАММЫ ® СТАНДАРТНЫЕ ® WordPad.

Виконати завдання стор.55.

Релаксація.

 

Вправи для очей.

У середньому темпі зробити 3-4 кpyгові рухи очима праворуч, а потім ліворуч. Послабивши м'язи очей,  подивитись вдалечінь на рахунок 1-6. Повторите 1-2 рази.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнутіi в лктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз – роз'єднати палці в сторони, на рахунок два – поступово зібрати вci пальці разом.

VII.     Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

  • Як відбувається обхід дерева?
  • Як відбувається копіювання тексту?

VIII.   Домашне завдання (диференційоване).

Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 55).

Завдання 2 (складнше). Скласти магічний квадрат з сумою чисел 51, в якому найменше число 1, найбільше 33 (або різниця між числами дорівнює 4).

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (21.03.2017)
Переглядів: 946 | Рейтинг: 0.0/0
Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення...
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Ми вивчаємо клавіатуру
Вираз зі змінною. Позначення змінною буквою. Розв’язання і порівняння простих...
Поведінка в незнайомих місцях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]