Тема: Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць Мета: пояснити учням отримання нуля в розряді одиниць під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного. Обладнання: таблиці «Ділення на двоцифрове число». ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Математичний диктант • Перше число а, друге — у 3 рази більше. Записати вираз для знаходження різниці цих чисел. • Перше число с, друге — у 4 рази менше. Записати суму цих чисел. • Перше число Ь, друге число на 7 більше. Записати різницю цих чисел. • Перше число х, друге становить у від першого. Записати добуток цих чисел. 2. Розв’язати приклад. 103 81 - 17 446 : 13 : 61 II. Вивчення нового матеріалу 1. Самостійне опрацювання пояснення матеріалу учнями за вправою № 925 2. Первинне закріплення Вправа № 926 (перший приклад виконати із записом на дошці і детально пояснити, другий — коментоване розв’язання). 3. Самостійне розв’язання прикладів № 924 4. Фізкультхвилинка III. Розвиток математичних умінь учнів 1. Фронтальне розв’язання задачі № 927 а : 5 — стільки набере сторінок оператор за 1 годину; к : (а : 5) — потрібно. 2. Самостійне розв’язання задачі № 928 (одному учневі вчитель пропонує записати на дошці розв’язання задачі виразом) (4 500 8 + 4 17) : (8 + 17) 3. Розв’язати задачу. Марина першого дня з’їла 12 цукерок, другого — 15, а третього — 6. Скільки в середньому цукерок з’їла Маринка за три дні? IV. Підсумок уроку V. Домашнє завдання № 929, 930. Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 1284 | |
| Підготовка до виконання перевірної роботи. Робота з дитячою книжкою. І. Малко... |
| Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться» |
| Лічба предметів у межах 20. Дециметр. Вимірювання відрізків. Вправи на засвоє... |
| Узагальнення й систематизація знань учнів |
| Переставна властивість дії додавання. Таблиці додавання й віднімання чисел 8 ... |
| Всього коментарів: 0 | |