Тема: Дія ділення. Властивості частки Мета: пояснити учням правила ділення числа на добуток, ділення суми на число та ділення різниці на число; узагальнити види задач, які розв’язуються дією ділення; вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Загальний аналіз результатів контрольної роботи II. Усні обчислення Гра «Баскетбол» («закинути» м’яч у сітку — поєднати приклад і відповідь). II. Вивчення нового матеріалу 1. Пояснення вчителя за вправами № 523, 524 2. Первинне закріплення. Вправа № 525 (коментоване розв’язання на дошці) 3. Вибіркове розв’язання простих задач із вправи № 526 (розв’язати тільки ті задачі, що розв’язуються дією ділення) 4. Фізкультхвилинка 5. Усне коментоване розв’язання прикладів № 527 6. Ділення прикладів з докладним поясненням (№ 528) III. Розвиток математичних умінь учнів 1. Скласти й розв’язати задачі за таблицею (№ 530). Довжина Ширина Площа прямокутника ?6 см70 см2 20 см?120 м2 15 м8 м? 2. Коментоване розв’язання задачі № 531 за кресленням — З яких двох частин складається вся відстань? З яких двох частин складається шуканий час? Які величини треба мати, щоб знайти цей час? Як можна знайти другу частину відстані? Чи відома нам перша частина відстані? То про що дізнаємось у першій дії? У другій дії? У третій дії’? У четвертій дії? (Учням з високим рівнем знань учитель пропонує розв’язати задачу, склавши вираз; учням з достатнім рівнем знань — розв’язати задачу по діях; з рештою учнів працює колективно.) IV. Підсумки уроку V. Домашнє завдання № 532, 533. Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 1608 | |
| Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр... |
| Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і змен... |
| Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів вид... |
| Фантастичні герої, виліплені з пластиліну |
| СЛОВА — НАЗВИ ШКІЛЬНОГО ПРИЛАДДЯ |
| Всього коментарів: 0 | |