Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

Тема: Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число.

Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Записати по діях розв’язання задачі № 33.

• Записати виразом розв’язання задачі № 34.

2. Усні обчислення

1)Обчислити приклади й за кодом розшифрувати слово.

124236151202

4 х2 х3 х4

247308107136

2 х2 х4 х5

472 494 616 808 496 680 428 453

Слово: вересень.

2) Математичний диктант.

• Перший множник — 3, другий множник — частка чисел 40 і 5. Записати добуток.

• Число 72 зменшити у 8 разів і результат збільшити на 16.

• Суму чисел 15 і 6 зменшити у 3 рази.

• Знайти довжину відрізка, якого становить 2 см.

• Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Записати частку.

• Знайти "1 суми чисел 10 і 20.

3.Робота біля дошки.

• Обчислити, записуючи приклад стовпчиком:

148   4, 205   3, 224   4.

• Перше число 400, друге у 2 рази менше. Третє число є сумою першого і другого чисел. Знайти третє число.

• У шкільному саду 33 ряди вишень, по 4 дерева у кожному ряду, та 6 рядів слив, по 12 дерев у ряду. Скільки всього дерев у шкільному саду?

• Розв’язати приклади: 81 : 6, 54 : 9, 45 : 7, 34 : 6.

II. Повторення письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове

1. Усне розв’язання з коментуванням прикладів № 35 і 36

2. Пояснення учнями розв’язання прикладу: 618 : 3. (Аналогічно — № 3.)

3. Робота з підручником (№ 41)

4. Коментоване розв’язання прикладів № 42

5. Самостійне розв’язання прикладів № 43

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення виразів з іменованими числами (за вправою № 38)

2. Робота в групах

I група (середній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 207 : а, якщо а = 9.

2) Обчислити: 650 — (486 + 29); 158   4.

II група (достатній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 348 : а + 87, якщо а = 4.

2) У п’яти класах було 160 учнів порівну. Скільки учнів було у 3 таких класах?

III група (високий рівень знань)

1) На 10 порцій морозива витрачається 200 г цукру. На скільки порцій вистачить 300 г цукру? (Змінити одне число в умові так, щоб у відповіді отримати більше число.)

2) Обчислити -4: від 1 хв, від 1 кг, від доби.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 44, 45.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (17.04.2015)
Переглядів: 2789 | Рейтинг: 0.0/0
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Мистецтво оригамі
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]