💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків

Тема: Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків

Мета: провести бесіду про значення числа 0 у записі числа; повторити множення й ділення з числами 1 і 0 та правила множення й ділення суми на число та ділення числа на добуток; розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі двома способами.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця, предметні малюнки, таблиця для усної гри.

ХІД УРОКУ

 I. Контроль і закріплення знань учнів

 1. Робота за картками Картка 1 Розв’язати.

 54 - 32 48 - 36 54 - 27

52 + 1948:6 45 :5  7

28 + 2853- 24 64: 8   3

33 + 454 427: 9 • 3

Записати числа: дев’ятсот один; дев’яносто один; дев’ятсот; один; п’ятсот п’ятнадцять; п’ятсот п’ять; п’ятсот п’ятдесят.

Картка 2 Обчислити.

48 : 6 + 835 : 7   3 49- 21 : 3 8   3 - 6   4

49 : 7 + 964 : 8   4 67- 27 : 9 6   3 - 2   9

Записати числа: двісті; двісті два; двісті двадцять; двісті двадцять

два; сімсот сім; сімсот сімдесят сім.

2. Робота з нумераційною таблицею

Сотні Десятки Одиниці

У таблиці позначками (Х) записані числа. Учні читають числа й записують їх на дошці та в зошиті.

3. Завдання для опитування

• Назвати 6 послідовних чисел, починаючи від 186; від 325.

• Прочитати числа: 423, 840, 224. Що означає у запису цих чисел число 4? Цифра 0? Скільки в даних числах одиниць кожного розряду?

4. Робота за вправою № 10

5. Обчислити значення кожного виразу двома способами.

(2 + 7)   5 (18 + 24) : 624 : (3   2)

Завдання коментуються біля дошки, записуються обидва варіанти

розв’язання.

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення правила множення на числа 0 і 1 Пояснити, як знайшли результат.

1   5 = 50  4 = 4

5 : 1 = 50: 3 = 0

Виведення загального правила.

 а • 1 = а

 а • 0 = 0

 а : 1 = а

 0 : а = 0

2. Коментоване розв’язання вправи № 13

3. Розв’язання задачі № 14 (двома способами)

? по 6 кг

4. Самостійне розв’язання прикладів № 16 із взаємоперевіркою

5. Вправа на розвиток уваги. Гра «Швидка лічба»

Двоє учнів відшукують числа в таблиці від 101 до 120, називають їх. Перемагає той, хто швидше відшукає й назве числа. Роботу можна проводити 2—3 рази.

101 111 105 103 112

108 115 110 106 114

100 117 107 116 119

113 104 109 102 118

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 18, 19.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (16.04.2015)
Переглядів: 1660 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
А. М'ястківський «Веселочка». Є. Горева «Кольоровий віршик». Г. Тарасенко...
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]