Тема: Комплексні вправи та аналіз текстів, добір до них заголовків. Спостереження за роллю префіксів у словах. (Вправи 209 - 212.) Мета: Закріплювати вміння аналізувати тексти і добирати до них заголовки. Спостерігати за роллю префіксів у словах. Вдосконалювати навички письма під диктовку. Обладнання: Тлумачний словник, таблиця «Почуття». ХІД УРОКУ I. Організація класу до уроку. II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 208.) — Прочитайте слова, записані в алфавітному порядку. — Прочитайте записані вами речення. Які слова ви використали? — Якою може бути тема вашого тексту? — Які нові словникові слова ви вивчили? До якої частини мови вони належать? Доведіть. III. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Вибіркове списування з граматичним завданням. (За вправою 209.) а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів. — Яка головна думка цього тексту? (Завзята робота приносить користь і радість.) б) Вибіркове списування з граматичним завданням. — Випишіть виділені слова. Позначте префікс. в) Звуковий аналіз слова засяяла. 2. Робота над текстом. (За вправою 210.) а) Читання тексту, словникова робота. Тин — огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля. — Підберіть заголовок до тексту. — Які почуття викликає цей текст? б) Списування тексту із заголовком. в) Робота над словом. — До виділених слів доберіть і запишіть споріднені з іншими префіксами. Префікси позначте. Одрізала — відрізок, підріз, зарізаний, перерізано. 3. Каліграфічна хвилинка (підручник, с. 107). Вийшла червона хустина. Фізкультхвилинка. 4. Коментоване вибіркове списування. (За вправою 211.) а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів. — Який це тип тексту? (Опис.) — Які почуття викликає цей текст? — Яку пору року і яку частину доби тут описано? (Схід сонця влітку.) — Підберіть заголовок до цього тексту. б) Списування слів з префіксами. 5. Тренувальний диктант. Квітень Ожили річки і розлилися широкими морями. Розкинулось небо яскравою блакиттю. Оживає торішня зелень трав. На клені з'явилися пучечки зелених квітів. Бджоли впізнали їх і гудуть серед віття. Зацвіли верба, береза, в'яз. Скоро білими квітами вкриються сади. IV. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 212. | |
| |
Переглядів: 1598 | |
Тварини весною. Зустрічаємо птахів |
Задачі на знаходження суми й остачі. Вимірювання довжини сторін многокутника,... |
Складові частини будівлі. Визначення основного (геометричного) характеру форм... |
В. Сухомлинський «Оленчин горобчик». О. Зима «Дві білки і лисиця». «Сонячна п... |
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів |
Всього коментарів: 0 | |