💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами

Тема: Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами

Мета: узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 212)

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Вчитель заздалегідь записує на дошці висловлювання із вправи 220.

— Виберіть і прочитайте тільки ті висловлювання, які є реченнями.

— Чому саме ці висловлювання є реченнями?

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми зосередимо увагу на темі «Речення» й згадаємо все, що ми знаємо з цієї теми.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна творча робота (за вправою 220)

Вчитель пропонує дітям скласти речення 5, 6 й ускладнити їх однорідними членами.

— Які розділові знаки ви поставили в розповідних неокличних реченнях? А в розповідних окличних?

— Що ви можете розповісти про однорідні члени речення?

2. Робота з опорною схемою

— Давайте систематизуємо свої знання про речення, склавши опорну схему.

Речення за метою висловлювання

(розповідні) (питальні) (спонукальні)

за інтонацією

(розповідні неокличні (питальні неокличні (спонукальні неокличні

(розповідні окличні (!) ) (питальні окличні (?) ) (спонукальні окличні (!) )

3. Робота над інтонуванням речень

Вправи 218, 219 опрацювати усно колективно.

4. Самостійна робота з підручником Вправу 213 опрацювати усно.

— Поясніть розділові знаки у реченнях з однорідними членами.

5. Творча робота у парах (вправа 222)

— Виберіть прикметник із вправи. Доведіть, що ці слова є прикметниками.

6. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

V. Підсумок уроку

— Складіть речення до схем.

— Поясніть розділові знаки у складених реченнях.

— Якого типу речення за метою висловлювання ви склали?

— А за інтонацією?

VI. Домашнє завдання

Дівчата — вправа 223; хлопці — вправа 217.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (23.07.2015)
Переглядів: 1385 | Рейтинг: 0.0/0
Закріплення знань про звуки [с], [с']
Таблиці додавання й віднімання числа 3. Ламані лінії. Задачі на збільшення чи...
Утворення й назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Знаходження значень в...
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
СЛОВА — НАЗВИ ІГРАШОК (У КРАЇНІ ІГРАШОК)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]