Здрастуй школо, рідний клас, ти давно чекаєш нас! (складання розповіді за планом та опорними словами)
| Тема. Здрастуй школо, рідний клас, ти давно чекаєш нас! (складання розповіді за планом та опорними словами) Мета: вчити складати речення, пов’язані за змістом, за запитаннями на визначену тему; вчити викладати свої думки в логічній послідовності; правильно будувати речення; розвивати мовлення, мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до школи, країни. Хід уроку І. Організаційний момент. Учитель. - Що за диво наш дзвінок? Він скликає на урок, Щоб знання ми здобували, Всі новинки пізнавали. Були мудрими в житті- В дні погожі, золоті. - Любі діти, сьогодні ми проведемо урок-бал у чарівній всім відомій, загадковій країні Мовляндії. - Отож вирушаємо, щоб не запізнитись. II. Проведення балу. І.Запрошення на бал. Учень. В країну Мовляндію крокуємо сміло, Завдання виконуєм — швидко і вміло. Згадаємо все, що раніше вивчали Королеву прекрасну ми там зустрічали. Вона обіцяла й сьогодні прийти – Цікаві завдання для нас принести. Вчитель. - Звичайно, що ж за бал без Королеви. Отож, запрошуємо, її величність - Королева Мовляндії! Королева. Добрий день, мої любі дітки! Ви прийшли у рідний клас. Жити будемо й радіти, І рости кожен день і час. Школа двері для вас відчинила, І запрошує вчитись вас, Бо знання - це велика сила. То ж навчаймося! В добрий час! - Під час уроку я пропоную працювати вам за таким девізом: 2. Повідомлення теми і мети уроку. Вчитель. - Вельмишановна Королево, з вашого дозволу я повідомлю дітям, що тема нашого уроку-балу звучить так « Здрастуй школо, рідний клас, ти давно чекаєш нас!» Наше завдання скласти міні-розповідь (4-5 речень) про шкільне життя. Учитель. - Королево, а що ж це за бал без гостей? Королева. Відгадайте загадку і дізнаєтесь, хто ж перший гість нашого балу. Він сміливий і веселий Дружать з ним П’єро й Мальвіна. Шкода, що не любить школу. Дерев’яний ...(Буратіно) Буратіно. - Друзі, я не дуже полюбляю школу, але хочу перевірити, що ви знаєте про неї. 3.Загадки. 1.Ось до класу всіх скликає Голосистий цей дзвінок, А ми радо поспішаєм, Не в садок, а на (урок) 2. Довгі пальчики кругленькі- Сині, жовті, червоненькі- На папері походили, Кольори свої лишили. Звуться палички оці Кольорові... (олівці.) 3.В сумці — зошити, буквар. Хто до школи йде (школяр) 4.Він, як мама дорогий, Він хоче нас навчити Любити край чудовий свій. Це мудрий наш (учитель) - Молодці, друзі, всі загадки відгадали. А зараз настав час для каліграфічної хвилинки. 4. Каліграфічна хвилинка. - Запишіть у зошити одну із відгадок, але пам’ятайте таке правило. Складіть і запишіть одне речення із даним словом. - Послухаємо ваші речення. Королева. - Молодець, Буратіно, ти гарно попрацював. - А чи чуєте ви друзі, чарівну мелодію, яка лунає вже зовсім близько. - На бал завітала Червона Шапочка. Червона Шапочка. - Добридень! Я йшла до вас на бал і наспівувала пісеньку і мені прийшла ідея провести з вами « Поетичну хвилинку». Я впевнена, що ви знаєте чимало віршів про школу. 5.Поетична хвилинка. (Діти розказують вірші) Школа всіх нас пригортає І, як мати захищає. Тут вчимося ми й ростемо, По країні знань ідемо. Дай знання нам, школо-мати, Щоб усе могли ми знати. Бо знання велика сила, Що дає людині крила І дає людині світло, Щоб її душа розквітла. Сонечка без знань нема, Як вночі-одна пітьма. А хто грамоти уміє, Той чудово жне і сіє. Хто завжди книжки читає, Той усе на світі знає. А хто має вже освіту, Той побачить більше світу. Бо освіта — прехороша, А знання — найлегша ноша. Тож, ніколи не лінуйся, А учися і тренуйся. Наполегливо старайся, Бути першим намагайся. Треба всі науки знати, Щоб в житті перемагати. Бо знання — це зброя-диво. З ними йди в життя щасливо. Пам ятай , дитино мила, Що знання — найбільша сила. - Чудові вірші ви знаєте, а це значить, що ви гарно навчаєтесь і впевнено крокуєте країною Мовляндії. Королева. - Дякую тобі, Червона Шапочко, за цікаву « Поетичну хвилинку». - А це хто у нас тут? 6. Хвилинка — веселика. Незнайко. - Усім привіт! Не бачив вас вже сотню літ. Прийшов із вами привітатись. Чогось новенького дізнатись- Сюрприз приніс в конверті вам, Бо не зумів зробити сам. Ви ж мені допоможіть, Правильні речення у зошит запишіть. - Оголошую хвилинку-веселинку! Плутанина. Геть усе на світі переплутав хлопчик Вітя. Каже: « Діти вчаться в полі, А комбайн працює в школі. Всіх людей стрижуть в лікарні, а лікують в перукарні. Ми книжки берем в аптеці, ліки у бібліотеці» От який Вітьок дивак! Ти ж бо знаєш-це не так! Незнайко. - Виправте помилки і запишіть правильні за змістом речення. - Давайте вас послухаємо. - Молодці, ви впорались із завданням. Королева. - Що ж за бал без музики та танців. Ставаймо усі в коло і затанцюємо та заспіваємо. 7. Фізкультхвилинка. Королева. - Подивіться, друзі, хто це до нас ще завітав? - Зрозуміло, це дівчинка із квіточкою-семицвіточкою та малюнком. Дівчинка. Що за свято-карнавал? Я потрапила на бал? Не спроста сюди прийшла Вам завдання принесла. - Друзі, погляньте на малюнок і виконайте завдання. На кожній із пелюсточок записане слово. - Доберіть прикметники до даних слів, використовуючи, як підказку малюнок. Вересень (який?) теплий, привітний, ласкавий. Школярі ( які?) дружні, розумні, ввічливі,добрі. Вчителі ( які?) привітні, мудрі, лагідні. Школа (яка?) світла, добра, тепла. Уроки( які?) веселі, цікаві, змістовні. (Діти записують слова на пелюстках квіточки. Дані слова є опорними під час написання міні-роповіді). Королева. - Любі діти, настав час попрацювати вам самостійно. - Ваше завдання скласти 4-5 речень на тему над якою ми працювали . Допоможе вам у цьому план та опорні слова та малюнок. План. 1. Коли діти йдуть до школи? 2. Який у них настрій? 3. Яка школа та клас? 4. Хто зустрічає дітей? 5. Про що вони розмовляють? 6. Які враження у дітей від зустрічі? 8.Самостійна робота учнів. Королева. - Дорогі діти, настав час послухати ваші розповіді. (2-3 учні зачитують свої твори) III. Підсумок уроку. Королева. - Наш бал підходить до завершення. Усі ви старанно працювали, виконували завдання наших гостей. Гості у свою чергу були моїми гарними помічниками. Кожен з вас, хто був на уроці, - молодець. Ви маєте гарний багаж знань і можете сміло крокувати країною Мовляндії. - До зустрічі в Мовляндії, друзі! В такому ж хорошому, щирому крузі. | |
|
| |
| Переглядів: 1947 | |
| Складання задачі, яка містить поняття «стільки ж». Вправи на засвоєння таблиц... |
| «Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком |
| Твоя родина, твоя рідня, твій рід |
| Контрольна робота № 3 |
| Твоя країна — Україна. Символи держави |
| Всього коментарів: 0 | |