Урок 6 Тема: Складання казки «Краплинки-сестрички» Мета: вчити складати тексти-розповіді, а саме казку дотримуючись особливостей цього жанру; повторити види казок; розвивати творчу уяву учнів, уміння фантазувати, передбачати свої почуття до героїв тексту. Обладнання: таблиця № 16, робочі зошити, казки різних типів. Хід уроку І. Організаційний момент. Сьогодні у нас незвичайний урок: У казку сьогодні ми зробимо крок. Із казкою ми зустрічались не раз, І знову вона завітає у клас. В казках є завжди перешкоди, та знаю: Для творчих дітей їх ніколи немає. ІІ. Формування задуму уроку. Вступна бесіда Діти, чи любите ви літо? Що найбільше привертає увагу, вражає в ньому? Що найперше виникає у вашій уяві, коли ви згадаєте про літо? Може, літнє небо? Воно справді особливе: високе, прозоре, з чудовими пухнастими хмарками, яких не побачиш взимку. А тепер поміркуймо, чи бажані гості – літні хмаринки. Що вони нам приносять? Так дощик. А що таке дощик? (відгадування загадки) Впадуть з неба – не розіб’ються, Впадуть в воду – розпливуться! А чи всі хмарки приносять дощ? (тільки теплі) А які ще бувають хмарки? А ще хмарки бувають казкові і краплинки в них теж казкові.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. На сьогоднішньому уроці ми будемо складати казку «Про краплинки-сестрички». ІV. Актуалізація опорних знань. Які типи казок ви знаєте? Яким текстом є казка? Чим казка відрізняється від оповідання? Фізкультхвилинка. Із-за парт ми вийшли всі. Вгору добре потяглись, На носочки піднялись. Опустились легко вниз — І подув в обличчя бриз. Як дерева покачало! Вправо-вліво, вліво-вправо! Біля парти всі присіли, Потім встали — й полетіли. Руки в боки узяли, На всі боки повели. Руки вниз всі опустили І за парти тихо сіли. V. Етап творення. Йшов рясний дощ. Краплинки весело кружляли у таночку. Раділи, співали пісню дощову. Сіла одна Крапелька на листок калини. Заіскрилася, запишалася та раптом побачила маленьку тендітну Липку з прив’ялим листям… Пофантазуйте, яка розмова могла відбутися у казці між героями. Чому наша казка буде називатися «Краплинки-сестрички»? (Якщо хтось захоче, може змінити назву казки). Назвіть головних персонажів казки за назвою, за малюнком (робота за таблицею № 16). Зразок продовження казки. Чому ти Липко, зажурилася? Чому листочки свої опустила? Мене давно не поливав дощик! Липко, я можу тобі допомогти. А як? Зачекай, я полечу до хмаринки, покличу своїх сестричок і ми тобі допоможемо! Налетіла хмаринка. Пішов теплий дощик. Впали Краплинки-сестрички на Липку. Зраділа липка, підняла своє прив’яле листя. З того часу товаришують Краплинки-сестрички з Липкою. VІ. Самостійна робота. Запис діалогу між Липкою і Краплинками. Робота в парах. Придумати кінцівку до казки Зачитування записаних діалогів та слухання кінцівок казки. Редагування. Можливо хтось змінив заголовок?
VІІ. Рефлексія результатів уроку. Ось і закінчився наш урок. Розгляньмо, чого ми навчились на уроці. | |
| |
Переглядів: 4168 | |
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р... |
Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Задачі на збільше... |
Звук [к]. Позначення його буквами К, к ("ка") |
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори... |
Утворення чисел другого десятка з десятка й одиниць. Вправи і завдання на зас... |
Всього коментарів: 0 | |