Текст. Тема, заголовок, будова тексту, абзац. Типи текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad. Запис тексту на диск. Текстовий редактор

Урок № 17

Тема: Текст. Тема, заголовок, будова тексту, абзац. Типи текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad. Запис тексту на диск. Текстовий редактор

Мета уроку:

  • Вчити користуватися програмою «Текстовий редактор»;
  • вчити зберігати інформацію в програмі WordPad;
  • розвивати пам'ять, уяву, мислення.

Обладнання: програма «WordPad».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку. Техніка безпеки.

Учениця, виконуючи завдання на комп’ютері, присунулась до екрана монітора дуже близько і почала водити пальцем по тексту на екрані монітора.

  • Які правила техніки безпеки вона порушила?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Бесіда.

  • Скільки кілометрів проскакав кожен кінь? (30 км)
  • На вагу поклали 1 кг заліза і 1 кг вати. Що важче? (Вага однакова)
  • Скільки було стільців і скільки дітей? (7). Як ви дізнались? (4+2=6 42:6=7)

Розминка.

Сьогодні на уроці ми спробуємо розгадувати загадки. Слухайте уважно.

  • Триста шістдесят п’ять чайок, п’ятдесят два орли, дванадцять голубів одне яйце знесли. Що це? (Рік)
  • Що за гість, що темряву їсть? (Ранок, сонце)
  • Одна нога і шапка, а голови не має.         (Гриб)
  • Який чайник швидше закипить: з сирою водою, чи з кип’яченою? (Одночасно)

Послухайте цікавинки:

Дерево «корова» росте в басейні ріки Амазонка (Південна Америка). Тільки його надріжеш, як одразу з стовбура потечуть струмки густого, білуватого соку. За своїм смаком цей сік дуже схожий на коров’яче молоко.

  • Цю інформацію можна назвати текстом? Чому? Який це тип тексту?
  • А ця інформація – текст?

Ті, хто бував на морі, згадують медуз, які плавають у воді. Зазвичай вони величиною не більше тарілки. А між іншим, є медузи величиною з коня і вагою до однієї тонни.

  • Який це тип тексту?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

А от яку інформацію склав учень:

Береза

Береза дуже красиве дерево. У берези білий стовбур. З берези падають крилаті зернятка. Вітром зернятка розносяться по землі. З кожної зернинки виросте нова береза.

  • Вам сподобалось?
  • Як можна вдосконалити цей текст?
  • Людина якої професії займається такою роботою? (Редактор)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда

Редактор – це людина, яка редагує тексти. Редагувати – означає виправляти, доповнювати, змінювати тексти. В комп’ютері є програма, яка редагує тексти. Тема сьогоднішнього уроку – «Текстовий редактор».

  • Що це за програма ми дізнаємось з тексту підручника (ст. 34).

2. Робота з підручником.

Прочитайте текст. Поставте питання до тексту.

  • Як називається програма, яка дозволяє створювати і обробляти тексти? (Текстовий редактор)
  • Як називається один із текстових редакторів? (WordPad) Що він вміє? (Дозволяє набирати тексти, змінювати їх, зберігати на одному з носіїв, завантажувати з носія в оперативну пам'ять)

3. Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

 І до праці приступати.

V. Робота з програмою «WordPad»

Запуск програми ПУСК—ПРОГРАМЫ—СТАНДАРТНЫЕ— WordPad. Ознайомлення з програмою WordPad, ст.. 35 і показ завантаження програми на комп’ютері.

Виконання завдання з опорою на підручник стор. 35.

  • Пригадайте ланцюжок введення в пам'ять комп’ютера інформації (Файл—Сохранить как— Мои документы (друкуємо назву урок 17)—Сохранить.)
  • Збережіть набраний текст (Файл—Сохранить как— Мои документы (друкуємо назву Своє ім’я)—Сохранить.)

Релаксація.

Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. повторити 4-5 раз.

VІ. Узагальнення результатів уроку.

Підведення підсумків.

  • Про що ви дізнались з уроку?
  • Що таке текстовий редактор?
  • Що він вміє?

VІІ. Домашнє завдання.

Вивчити, як користуватися програмою «Текстовий редактор».

Відгадати ребуси на стор. 35.



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 1808 | Рейтинг: 0.0/0
Значення гарного й веселого настрою для збереження здоров'я
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Вправи та задачі на д...
Охорона природного довкілля
Порядкова лічба. Поняття «зліва — направо», «справа — наліво», «усі», «решта»...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]