💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Залізничний переїзд. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків «Залізничний переїзд», «Одноколійна дорога» тощо

УРОК23

Тема. Залізничний переїзд. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків «Залізничний переїзд», «Одноколійна дорога» тощо. Встановлення зв’язку між ДТП і порушеннями правил дорожнього руху

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечного переходу залізничного переїзду; вчити наводити приклади наслідків порушення правил пішоходів, читати дорожні знаки, дотримуватися правил поведінки біля залізничної колії; виховувати дисциплінованість, обережність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

ХІД УРОКУ

1. Відгадування загадок

• Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороконіжка. (Поїзд)

• Тримається за проводи,

Бігає туди-сюди,

А за нею з десяток

Близнюків-дитяток. (Електричка)

• В полі драбина лежить,

Дім по сходинках біжить. (Поїзд)

Учитель. Напевне, кожен з вас користувався залізничним транспортом. Задля власної безпеки необхідно знати правила поведінки біля залізничної колії, з якими ми сьогодні й ознайомимось.

2. Робота за підручником (С. 74)

— Як називається місце, де перехрещуються дороги?

— Як називається місце, де дорога перетинає залізничну колію?

— Де ви бачили залізничний переїзд?

— Розгляньте малюнок на с. 74.

— Про що попереджають ці дорожні знаки? (Про наближення до залізничного переїзду)

— Які бувають залізничні переїзди?

— Як позначаються залізниця й залізничний переїзд?

— Опишіть дорожній знак «Одноколійна залізниця».

— Якої форми цей знак?

— На якому тлі він намальований?

— Якого кольору облямівка?

— Опишіть дорожній знак «Залізничний переїзд із шлагбаумом».

— Якої форми цей знак?

— На якому тлі він намальований?

— Якого кольору облямівка?

— Опишіть дорожній знак «Залізничний переїзд без шлагбаума».

— Якої форми цей знак?

— На якому тлі він намальований?

— Якого кольору облямівка?

— Чому місце біля переїзду дуже небезпечне для пішоходів?

— Яких правил поведінки слід дотримуватися біля залізничної колії?

— Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо шлагбаум опущено? Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо горить червоне світло світлофора?

— Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо подається звуковий сигнал?

3. Фізкультхвилинка

Горобцям не до науки:

Ох, давно вже терплять муки.

Затекли і ніжки, й крила,

Горобчиха зве до діла:

— Ану, славні малюки,

Стали струнко, мов грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть,

Навкруг себе оберніться...

Швидше, швидше, не лініться!

Стане легко й добре враз,

Відпочинете гаразд.

(Л. Лук’янець)

4. Продовження роботи за підручником (С. 75-76)

— Чому не можна поспішати переходити залізничний переїзд, якщо поїзд пройшов, а шлагбаум не піднімається?

— Коли можна переходити залізничний переїзд?

— Чому переходити залізничний переїзд без шлагбаума треба дуже обережно?

— Розгляньте малюнки на с. 75-76.

— Яка небезпека підстерігає пішоходів, що зображені?

— Хто чинить правильно?

— Дайте корисні поради пішоходам.

— Яких правил слід дотримуватися, щоб уникнути небезпечних ситуацій на залізничній колії?

— Чому треба переходити залізничну колію тільки по пішохідних настилах, по надземних або підземних переходах?

— Чому не можна переходити залізничну колію, коли наближається поїзд?

— Чому не можна ходити й гратися на залізничних насипах?

— Чому в жодному разі не можна обходити поїзд, що стоїть на залізничній станції?

— Чому не можна гратися на залізничних коліях?

— Розкажіть за малюнками на с. 76, де можна переходити залізничну колію.

— Хто порушує правила переходу залізничної колії?

— Дайте порушникам корисні поради.

5. Робота в зошиті (С. 37)

1) № 2. Практична робота.

— Розгляньте малюнок.

— Знайдіть на малюнку тих, хто неправильно переходить залізничну колію. Дайте їм корисні поради.

2) № 1. Розгляньте малюнок.

— Розфарбуйте й запам’ятайте зображені знаки.

— Як вони називаються?

— На якому тлі вони намальовані?

— Якого кольору їх облямівка?

— Що вони означають?

6. Підсумок уроку

— Що називається залізничним переїздом?

— Які бувають залізничні переїзди?

— Яких правил безпечної поведінки слід дотримуватись біля залізничного переїзду?

— Коли залізнична колія буває небезпечною?

— Яких правил поведінки слід дотримуватися біля залізничної колії?

— Ознайомте своїх братиків і сестричок з вивченими правилами. Намалюйте малюнок «Мій друг — безпечний рух!»

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 3359 | Рейтинг: 0.0/0
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Спостереження та досліди
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]