Тема: Правила життя в суспільстві. Основні правопорушення, поширені серед дітей Мета: ознайомити з поняттям «правопорушення»; формувати вміння стримувати безглузді бажання і вчинки, володіти собою; виховувати почуття правової свідомості, уміння дотримуватися правових свобод та обов’язків дитини. Обладнання: Конституція України. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Знову день почався, діти! Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати, Кличе в подорож дзвінок. II. Повідомлення теми і мети уроку Мораль і право, право і закон — Рушійні сили для життя людини, А їх знання надасть нам вірний тон І розвиток державі — Україні. — На сьогоднішньому уроці ми поведемо мову про правила життя в суспільстві та основні правопорушення, поширені серед дітей. III. робота над темою уроку 1. Бесіда-розповідь — Ми живемо з вами в гарній країні. Зростає наша молода незалежна суверенна держава, зростаємо з нею і ми. Наша країна, ставши незалежною, демократичною державою, «навчається» жити за новими політичними принципами. А ми разом з нею навчаємося високих громадянських чеснот. А що означає — бути громадянином України? (Відповіді дітей ) — Як кожний справжній громадянин, ви маєте знати свої права і обов’язки. — Як ви розумієте значення слів право, обов’язок? (Відповіді дітей.) — Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, як можна уникнути сварок, образ, конфліктів. 2. Проблемна ситуація — Два хлопчики зайшли у супермаркет. Улюблені цукерки лежали просто на полиці, а поблизу нікого не було. Хлопці взяли по пакетикові... — Як ви вважаєте, як учинили хлопці? (Відповіді дітей ) — Як можна назвати такий учинок? (Відповіді дітей ) — Всі люди перед законом рівні. Всі людські вчинки можна поділити на суспільно корисні і шкідливі. Будь-який учинок, який суперечить правилам, встановленим і схваленим суспільством, завдає шкоди іншим людям. Отже, правопорушення — це суспільно шкідливий, протиправний учинок, здійснення якого передбачає юридичну відповідальність. До правопорушень належать: тілесні ушкодження, крадіжки, грабіж, вбивство і т. ін. 3. Словникова робота Право — система визначених правил поведінки, що встановлюються, гарантуються та охороняються державою з метою упорядкування суспільних відносин. Закон — нормативно-правовий акт вищого представницького органу державної законодавчої влади, що регулює важливі суспільні відносини, висловлює волю та інтереси більшості населення, втілює основні права людини і має найвищу юридичну силу щодо інших нормативно-правових актів. Декларація — документ, в якому викладені важливі правила, обов’язки для всіх людей. Адвокат — юридична особа, громадянин з вищою юридичною освітою, стажем роботи за юридичною спеціальністю не менше, ніж 2 роки, який захищає інтереси громадян у суді. 4. Робота за підручником (с. 52-55) Фізкультхвилинка Встало вранці ясне сонце, Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Будем дружно присідати, Сонечко розвеселяти. 5. Робота з прислів’ями — Настав час звернутися до народної мудрості. Як ви розумієте прислів’я? • Посієш учинок — виросте звичка. • Все добре переймай, а зла уникай. • Хто зле робить, то все собі. 6. Робота в зошиті (с. 15) IV. Підсумок уроку — Отже, узагальнюючи знання, які ви отримали на уроці, і ваші відповіді, можна зробити висновок: • Дружити краще, ніж сваритися. • Потрібно завжди шукати такі шляхи, щоб уникнути образ і сварок. • Ніколи самі не робіть того, чого б не хотіли, щоб зробили вам. • Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє. V. Домашнє завдання Скласти міркування за поданим початком: «Я не дозволяю собі все, що завгодно». | |
| |
Переглядів: 5267 | |
Щоденне піклування про своє здоров’я |
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м... |
Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14 |
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав... |
Всього коментарів: 0 | |