Утворення трицифрового числа. Читання і запис трицифрових чисел. Лічба сотнями. Порівняння сотень. Додавання і віднімання сотнями

Утворення трицифрового числа. Читання і запис трицифрових чисел. Лічба сотнями. Порівняння сотень. Додавання і віднімання сотнями. Складання задачі за коротким записом

Мета: ознайомити учнів з прийомами утворення чисел другої сотні, з назвами круглих сотень; формувати вміння порівнювати, додавати і віднімати розрядні числа; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення, пам'ять, увагу; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 182 (с. 30)

— Прочитайте записані числа.

— Назвіть найбільше число.

— Назвіть найменше число.

Завдання 183 (с. 30)

— Хто розв’язав задачу за допомогою виразу?

— Зачитайте свій вираз. (9 • 2 + 17 = 35 (т.))

2. Робота в парах (с. 30, завдання 184)

— Назвіть числа: від 97 до 107; від 123 до 136; від 158 до 169; від 172 до 190.

3. Хвилинка каліграфії (с. 31)

4. Математичний диктант

• Запишіть число попереднє до числа 145.

• Запишіть наступне число до числа 169.

• Запишіть сусідів числа 115; 139; 161; 187; 198.

Відповіді: 144; 170; 114; 116; 138; 140; 160; 162; 186; 188; 197; 199.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з утворенням чисел другої сотні, з назвами круглих сотень; будемо вчитися порівнювати, додавати і віднімати розрядні числа, розв’язувати задачі; вдосконалюватимемо свої обчислювальні навички.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пояснення нового матеріалу

1) Утворення числа 200 (с. 30, завдання 186).

— Скільки всього монет у Діллі, Віллі, Біллі?

— Прочитайте міркування.

— Яке число йде за числом 199?

— Як утворили число 200? (199 + 1)

2) Ознайомлення з назвами круглих сотень (с. 31, завдання 187).

— Скільки монет у дядечка Скруджа?

— Прочитайте міркування на с. 30 підручника.

— Запам’ятай! 10 сотень — це тисяча.

2.Первинне закріплення (с. 31, завдання 188)

— Полічіть десятками:

 • від 100 до 200;

 • від 300 до 400;

 • від 600 до 700;

 • від 900 до 1000.

Фізкультхвилинка

V. розвиток математичних знань

1. Порівняння круглих сотень (с. 31, завдання 189)

2. Додавання і віднімання круглих сотень (с. 31, завдання 190)

3. робота над задачею 191 (с. 31)

— Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом. Розв’язання

 1) 8 ■ 5 = 40 (кг) — у 5 ящиках

 2) 10 ■ 3 = 30 (кг) — у 3 ящиках

 3) 40 + 30 = 70 (кг)

— Зачитайте відповідь до своєї задачі.

4. самостійна робота

— Обчисліть значення виразів, у яких останньою є дія ділення. 72 : 8 ■ 512 : 2 + 3 ■ 464 : (15 - 7)

 (81 - 18) : 93 ■ 6 : 35■ 5 + 32 : 8

5. Гра «Відповідай швидко»

 • Скільки ніжок у шести бобрів? (24)

 • Ріжок у п’яти корів? (10)

 • Днів у тижнях чотирьох? (28)

 • Пальців на руках шістьох? (30)

 • В десятьох собачок лап? (40)

 • Хвостиків у сотні жаб? (0)

VI. підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Полічіть десятками від 10 до 100; сотнями від 100 до 1000.

VII. ДОМАШНє ЗАВДАННЯ

С. 31, завдання 192; 193.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (04.12.2015)
Переглядів: 3281 | Рейтинг: 0.0/0
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення новорічних прикрас. Сіточки
Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення природної форми за зразком. Прави...
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Роль харчування для здоров’я. Адекватне якісне харчування
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]