💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Аналіз контрольної роботи. Трицифрове число. Утворення трицифрового числа (101-199). Читання і запис трицифрових чисел

Аналіз контрольної роботи. Трицифрове число. Утворення трицифрового числа (101-199). Читання і запис трицифрових чисел. Задачі на 2-3 дії різних ступенів, які є комбінаціями простих задач вивчених видів

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; формувати знання про нумерацію чисел у межах 1000, вміння розв'язувати задачі на дві, три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналіз контрольної роботи

1) Оголошення результатів виконаної роботи.

2) Колективна робота над типовими помилками.

3) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2. Гра «Найрозумніший»

— Який заповідник в Україні вважається найстарішим?

— Обчисліть «ланцюжок» та знайдіть правильну відповідь.

9 ■ 4 : 6 ■ 5 + 2 : 4 ■ 3 : 4 ■ 8 = □

48 — Асканія-Нова;

46 — Каневський заповідник;

72 — Карпатський заповідник.

Цікаво знати!

З 1828 р. Асканія-Нова — найбільше господарство з розведення овець, яке

3 1874 р. стало базою майбутнього заповідника.

3. Порівняння значень виразів

4 ■ 2 + 4 ■ 4 □ 4- 6 3 ■ 7 - 2 ■ 3 □ 3 ■ 4

4. Гра «Допоможи Незнайкові»

— Знайдіть та виправте помилки.

3■6=187■7=495■5=45

7 ■ 9 = 566 ■ 8 = 369 ■ 3 = 27

8 ■ 8 = 548■ 4 = 327 ■ 4 = 28

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з нумерацією чисел другої сотні; будемо вчитися читати трицифрові числа; розв’язувати задачі на три дії.

5 ■ 6 = 15 4 ■ 4 = 12

6 ■ 9 = 54

25 : 5 - 10 : 5 □ 35 : 5 36 : 9 + 18 : 3 □ 35 : 7

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

— Люди домовились користуватися десятковою системою лічби. Відрахуємо 10 паличок і зв’яжемо їх у пучок.

— Як називається ця одиниця для лічби? (Десяток)

Робота в парі

— Полічіть десятками: від 10 до 60; від 20 до 90; від 30 до 80; від 10 до 100. Завдання 174 (с. 28)

— Скільки морквинок на кожному малюнку?

— Отже, 10 одиниць одного розряду утворюють одиницю наступного розряду. Десять одиниць утворили один десяток. Якщо ми візьмемо 10 десятків, то утворимо сотню.

2. «Пригадай!». Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 28)

10 десятків = 1 сотня1 сотня = 100 одиниць

3. Робота за малюнком (с. 28, завдання 175)

— Користуючись малюнками, допоможіть Лунтикові полічити олівці.

4. Вивчення усної і письмової нумерації

1) Завдання 176 (с. 29) — відпрацьовування нумерації за малюнками.

— Скільки морквинок отримали Теля, Кінь, Корова, Бик, Порося, Козеня, Вівця?

— Хто отримав найменше морквинок?

— А хто отримав найбільше морквинок?

— Запишіть числа в порядку зростання. (111; 121; 122; 129; 131; 135; 146)

2) Завдання 177 (с. 29).

— Прочитайте числа.

3) Хвилинка каліграфії (с. 29).

5. Визначення попереднього і наступного числа (с. 29, завдання 178)

Фізкультхвилинка

8Скільки раз ногою тупни — 32 : 4

5Стільки раз в долоні плесни — 35 : 7

6Ми присядемо скільки раз — 36 : 6

3І нахилимось в той час — 24 : 8

4Підстрибнемо рівно, стільки — 28 : 7 Ну й рахунок, гра та й тільки!

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Первинне закріплення (с. 30, завдання 180)

— Прочитайте завдання у підручнику.

— Яке число задумала дівчинка?

— Спробуйте придумати подібне завдання.

2. Робота над задачею (с. 30, завдання 181)

Аналіз умови задачі.

Було — 99 троянд Зів’яли — 4 білі і 4 рожеві Продали — ? червоних Залишилося — 82 троянди

— Що відомо? Що невідомо?

— Як дізнатися, скільки троянд зів’яло?

— Як дізнатися, скільки троянд буде виставлено для продажу після того, як 8 штук зів’яло?

— Скільки троянд залишилося?

— Скільки троянд продали у магазині?

Один учень розв’язує задачу біля дошки.

Розв’язання

 1) 4 + 4 = 8 (т.) — зів’яли

 2) 99 - 8 = 91 (т.) — виставлена для продажу

 3) 91 - 82 = 9 (т.)

Відповідь: 9 червоних троянд продали у магазині.

3. самостійна робота

 1 варіант2варіант

 9 ■ 3 + 9 ■ 781 : 9 + 56 : 89 ■ 5 - 9 ■ 272 : 8 + 36 : 6

 61 - (43 - 7)100 - 72 : 861 - (18 + 6)100 - 25 : 5

 (27 + 23):594 - 4 ■ 6(78 + 12):984 - 3 ■ 8

 8 ■ (35 - 26)76 - 18 - 47 ■ (19 - 13)67 - 6 - 3

4. цікаві задачі

 • Двоє хлопчиків Дмитрик і Михась йшли до хлібного кіоску. По дорозі вони знайшли 20 копійок. Скільки грошей знайшов би Дмитрик, якщо б ішов один?

 • У одній сім’ї два батька і 2 сини. Скільки це чоловік?

VI. підсумок уроку

— З якими числами ознайомилися на уроці?

— Полічіть десятками від 100 до 190; одиницями від 109 до 129.

Гра «Попереднє та наступне числа»

Учитель показує картку з числом і одночасно промовляє: «Попереднє» чи «Наступне». Діти називають лише ті, які стоять попереду чи позаду числа на картці, яку тримає вчитель.

VII. ДОМАШНє ЗАВДАННЯ

С. 30, завдання 182; 183.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 21

Гра «Телефон»

Ось вам, люба дітвора, «Телефон» — цікава гра.

Бачиш букви? Бачиш цифри? Приклади — це ключ до шифру! Хто розв’яже-розшифрує,

Хто до нас телефонує?

4 7 8 9 40 51 87

в р о к сба

 1-й ряд 72 : 9 ■ 5 6 ■ 6 - 28 49 : 7 - 3 80 + 56:8 (Сова)

 2-й ряд (80 - 17) : 7 (18 + 24) : 6 9 ■ 8 + 15 28 : 7 + 47 (Краб)

 3-й ряд 7 ■ 9 - 59 6 ■ 7 - 34 9 ■ 6 - 50 (56 + 25) : 9 (Вовк)

ДОДАТОК ДО УРОКУ 23

1. Перевірка домашнього завдання

Перевірка розв’язання задачі 214 (с. 34).

Розв’язання

1) 100 - 20 = 80 (м) — відстань від 2-го до 3-го будинку;

2) 100 : 10 = 10 (м) — відстань від 3-го до 4-го будинку;

3) 100 + 80 + 10 = 190 (м)

Відповідь: 190 м — відстань від першого будинку до четвертого.

2. усні обчислення. «ланцюжки»

35 : 5 ■ 9 - 14 : 7 ■ 6 □

7 ■ 7 + 14 : 7 ■ 5 - 19 □

3. гра «Допоможи незнайкові»

— Знайдіть і виправте помилки в обчисленнях.

400 + 500= 700800- 100 = 600 500 + 20 = 502

500 + 200= 700500- 200 = 300 300 + 60 = 360

300 + 600= 900700- 600 = 100 70 - 30 = 40

400 + 200= 800600- 300 = 200 40 + 40 = 90

4.хвилинка каліграфії' (с. 35)

Категорія: Математика | Додав: SYLER (03.12.2015)
Переглядів: 2180 | Рейтинг: 2.0/1
Обов'язки дітей і батьків
Комахи
Київ — столиця України
У школі детективів
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]