Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд. Задачі на дві дії (додавання і віднімання), які є комбінаціями простих задач вивчених видів. Дії з іменованими числами Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 100; розвивати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати самостійність, увагу; виховувати інтерес до математики. ХІД УРОКУ I. організаційний момент II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Хвилинка каліграфії (с. 19) 3. «Весела лічба» • Волохатий, головатий Пес Оверко біля хати Цілий день рахує мухи, Що дзижчать йому на вухо: 46 і 27. Додамо тепер усі! • Дістав горобчик сиру 40 грамів, З них 27 віддав синочок мамі, А сам доїв усе, що залишилось. А скільки сиру в шлунку помістилось? 4. Математичний диктант (с. 19, завдання 104) — Запишіть вирази та обчисліть зручним способом. 41 - (16 - 5) =30 37 + (9 + 4) = 50 56 - (16 + 30) = 10 45 + (27 + 5) = 77 5. Усні обчислення. Гра «Ланцюжок» (завдання 103, с. 19) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати обчислювальні навички в межах 100; розвивати вміння розв’язувати задачі вивчених видів, пригадаємо алгоритм роботи над рівнянням, а також повправляємося у розв’язуванні цікавих завдань IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Вправа на увагу (с. 19, завдання 105) — Як зміниться різниця 87 - 44, якщо від’ємник збільшити на 6, а зменшуване зменшити на 4? 87 - 44 = 43, тоді 87 - 4 = 83, 44 + 6 = 50, отже, отримаємо вираз 83 - 50 = = 33. 43 - 33 = 10 — різниця зменшиться на 10 або на суму чисел 4 і 6. 2. Робота над задачею (с. 19, завдання 110) Аналіз задачі за запитаннями вчителя. — Скільки фруктових дерев росло на дачі у Петренків? • Йдуть додому їжачки, Лічать на ходу дубки: 35 і 26. Скільки всіх, хто відповість? • Котик рибу продавав, 40 гривень вторгував. 12 таткові віддав, А решту в шафу заховав. Скільки котик приховав? Як би ти порахував? — Скільки яблунь і вишень посадив дідусь восени? — Яке головне питання задачі? — Розв’яжіть задачу виразом. Перевірка виконаної роботи 17 + 3 + 5 = 25 (д.) — Як зручно обчислити вираз? 3. самостійна робота (с. 19, завдання 107) 1 варіант — 1-й рядок; 2 варіант — 2-й рядок. Фізкультхвилинка V. розвиток математичних знань 1. робота над задачею (с. 19, завдання 111) Аналіз задачі. Складання короткої умови. Лип — 14, це на 6 дерев > Тополь — ? — Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому? — Як дізнатися, скільки було тополь? — Щоб відповісти на головне питання задачі, яку дію потрібно виконати? Сильніші учні розв’язують самостійно виразом, учні достатнього рівня знань — по діях; усі решта — за допомогою картки-підказки. 1)□ - □ = □ 2)□ + □ = □ 2. розв'язування рівнянь (с. 19, завдання 108) 1-й ряд — 1-ше рівняння; 2-й ряд — 2-ге рівняння; 3-й ряд — 3-тє рівняння. — Як знайти невідомий від’ємник? — Як знайти невідомий доданок? — Як знайти невідоме зменшуване? 3. перетворення іменованих чисел з коментуванням (с. 19, завдання 109) 4. Завдання для допитливих «банк математичних цікавинок» (с. 19, завдання 106) Розв’язання 1) 3 + 3 + 3 = 9 (л) 2) 9 - 5 = 4 (л) VI. підсумок уроку — Що повторили на уроці? — Яке завдання вам було виконувати складно? — Яке завдання виконували легко, із задоволенням? VII. домашнє завдання С. 20, завдання 112; 113. | |
| |
Переглядів: 2093 | |
Що потрібно знати про природу |
Додавання й віднімання розрядних чисел другого розряду (круглих десятків). Ро... |
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма... |
Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень... |
Створення макета предмета для казкового персонажа |
Всього коментарів: 0 | |