💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Рівняння. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного, від'ємника. Співвідношення між одиницями довжини. Порівняння іменованих чисел

Рівняння. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного, від'ємника. Співвідношення між одиницями довжини. Порівняння іменованих чисел. Коло, круг

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного, від'ємника; вдосконалювати вміння додавати і віднімати іменовані числа, порівнювати їх; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Хвилинка каліграфії (с. 13)

3. «веселі задачі»

• Веселунчик, пес вухатий,• Песик рано-вранці встав,

Дуже любить рахувати: Гусенят порахував.

28 каченят,У дворі їх 25,

На 9 більше гусенят.На 8 менше каченят,

Скільки разом коло хатиСкільки їх, скажіть,

Цих маленьких пташенят?Песику допоможіть!

4. Усні обчислення за підручником (с. 12, завдання 49)

— Як називаються числа при додаванні?

— Як перевірили дію додавання?

— Якщо а + Ь = с, то чому дорівнює с - а і с - Ь?

— Як називаються числа при відніманні?

5. Робота за індивідуальними картками

Картка 1

 1. Розв’яжіть приклад 35 + 14 та складіть до нього два приклади на віднімання.

 2. Довжина відрізка АВ — 13 см, а відрізка КМ — 17 см. На скільки сантиметрів другий відрізок довший за перший?

Картка 2

 1. Виконайте перевірку і визначте, в якому прикладі допущено помилку.

 74 + 25 = 10013+ 82= 9549+ 16 = 65

 2. Довжина відрізка АВ — 16 см, а відрізка КМ — 14 см. На скільки сантиметрів другий відрізок коротший від першого?

III. повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням рівнянь, повторимо деякі геометричні поняття.

IV. Робота над темою уроку

1. Робота за таблицею (с. 12, завдання 50)

— Знайдіть невідомі компоненти.

— Запишіть відповідні рівності.

2. «Пригадай!». Робота над теоретичним матеріалом (с. 12)

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як знайти невідомий від’ємник?

3.Робота над задачею (с. 12, завдання 54)

Аналіз задачі за запитаннями вчителя. Складання короткої умови.

Було — ?

Продали — 26 путівок Залишилось — 37 путівок

— Невідому кількість путівок замінимо буквою х.

— Складемо рівняння: х - 26 = 37

— Розв’яжіть рівняння.

— Зачитайте відповідь до задачі. (Спочатку було 63 путівки.) Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Самостійна робота (с. 12, завдання 51)

1 варіант — 1; 2 рівняння;

2 варіант — 3; 4 рівняння.

2. Дії над іменованими числами:

а) додавання і віднімання іменованих чисел (с. 12, завдання 52);

б) порівняння виразів з іменованими числами (с. 12, завдання 53).

3. Розв'язування задачі (завдання55,с. 13) складанням рівняння

Розв’язання 42 - х = 30 х = 42 - 30 х = 12

Відповідь: 12 картинок Степан подарував Денисові.

4. Робота над геометричним матеріалом

1) С. 13, завдання 56.

— Назвіть найменше двоцифрове число.

— Довжина меншого відрізка невідома. Позначимо її буквою х.

— Чому дорівнює різниця довжин двох відрізків?

— Яке вийде рівняння? (10 - х = 7)

— Розв’яжіть рівняння.

— Чому дорівнює довжина меншого відрізка?

— Накресліть його в зошиті.

2) С. 13, завдання 57.

— Назвіть кожну фігуру на малюнку.

— Виміряйте діаметр найбільшого кола. (3 см)

— Виміряйте радіус найменшого круга. (1 см)

— Накресліть коло, радіус якого дорівнює 2 см.

5. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 13, завдання 58)

25 + 19 + 6 = 50

21 + 19 + 27 + 3 + 30 = 100

VI. Підсумок уроку

— Що повторили на уроці?

— Доповніть речення.

• Щоб знайти невідоме зменшуване, потрібно...

• Щоб знайти невідомий від’ємник потрібно...

VII. Домашнє завдання

С. 13, завдання 59; 60.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (27.11.2015)
Переглядів: 2526 | Рейтинг: 0.0/0
І. Франко «Лисичка і Журавель». Прислів'я
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Столи бувають різні
Весняні свята. Великдень
Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поня...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]