💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Множення одноцифрового числа на двоцифрове

Тема: Множення одноцифрового числа на двоцифрове

Мета: пояснити застосування переставної властивості дії множення; опрацювання задач. Задачі, пов’язані з одиночною нормою, та геометричні задачі.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Повідомити розв’язання нерівностей завдання 854.

• Повідомити розв’язання задачі 855.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

10 ■ 212■3 6■10

40 ■ 526 ■ 220■2

Довжина однієї грядки становить 60 см, а другої у 2 рази менше. Знайти довжину другої грядки. Картка 2 Обчислити.

18■2 31■42■4 ■ 10

24■4 42■33 ■ 5■10

Довжина однієї грядки становить 600 см, а другої у 20 разів менше. Знайти довжину другої грядки. Картка 3 Обчислити.

17 ■ 332■2 5 ■ 6■10

24 ■ 215 ■ 42 ■ 6 ■ 10

Довжина однієї грядки становить 600 см, а другої в 20 разів менше. Знайти довжину двох грядок.

2. Колективна робота.

• Заповнити квадрати:

• Поставити дужки так, щоб рівності були правильними.

5 ■ 3 + 4 = 357+ 14 : 3 = 7

29 - 3 ■ 2 + 10 = 13.

3. Математичний диктант.

Записати вирази та обчислити їх значення.

а) Добуток чисел 9 і 2 збільшити на 18.

б) Суму чисел 80 і 20 зменшити у 5 разів.

в) Частку чисел 48 і 6 зменшити у 2 рази.

г) Різницю чисел 76 і 67 збільшити на 9.

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Розв’язати з коментуванням.

32■348■225■251■2.

IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 856, с. 126. Коментоване виконання.

• Завдання 857, с. 126. Усне виконання.

• Завдання 858, с. 126. Ознайомившись зі змістом, учні пояснюють розв’язання задачі

(2 ■ 6 ■ 7 = 84; 2 ■ 7 ■ 6 = 84).

V.Розвиток математичних знань

• Завдання 859, с. 127. Прочитавши задачу, учні аналізують її. Пояснюють два способи розв’язання.

• Завдання 860, с. 127. Самостійне виконання. Бажано провести взаємоперевірку.

• Завдання 861, с. 127. Ознайомившись із завданням, учні коментують його.

• Завдання 862, с. 127. Самостійне виконання.

• Завдання 863*, с. 127. Фронтальна робота над задачею.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розв’язати кругові приклади.

24 ■ 2108 - 8

4 ■ 648 : 8

 100 : 5 80 - 76 6 ■ 6

□ 20 ■ 4 + 3 ■ 4

□ 34 ■ 1 + 34 ■ 0

□ 17 + 17 + 17

36 ■ 3 20■ 4

б) Порівняти вирази.

40 : 5 □ 20 + 2023■ 4

27 ■ 3 □ 27 ■ 334■ 2

80 : 10 □ 800 : 117■ 3

в) Розв’язати рівняння.

400 : х = 80х :6 = 10

х ■2 = 249■х = 81

г) Корова за добу з’їдає 16 кг сіна, а овочів — у 4 рази менше. Скільки кілограмів овочів потрібно корові на 6 днів?

д) Борис і Роман збирали марки. Коли кожен з них мав однакову кількість марок, Борис подарував Роману половину своєї колекції. У скільки разів тепер у Романа більше марок, ніж у Бориса?

VI.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII.Домашнє завдання

Завдання 864, 865, с. 127. Підсумки уроку.

Розв’язати з коментуванням. 3 ■ 15

Категорія: Математика | Додав: SYLER (10.11.2015)
Переглядів: 1339 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Тварини
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Робота з папером. Декоративна аплікація
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]