💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Множення чисел 10 і 100. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

Тема: Множення чисел 10 і 100. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків

Мета: пояснити правила множення чисел 10 і 100; опрацювати розв’язання оберненої задачі за поданим планом.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Пояснити розв’язання задачі 777.

• Повідомити відповідь задачі 778.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1.Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

0 ■ 24: 41■ 7 6■ 1 9: 18 : 8

Розв’язати рівняння. х : 8 = 1х■ 2 = 4

Картка 2

Обчислити.

0 ■ 2 + 26 ■ 1 + 10

3 : 1 - 11 ■ 4 ■ 2

Розв’язати рівняння.

9 : х = 9 Картка 3 Обчислити. 0 ■ 2 + 40 7 : 7■3 + 27

х + 2 = 34

2 ■ 1 + 10 + 10 8 : 8 ■ 9

Розв’язати рівняння.

5 : х = 1 х ■ 7 = 7

2. Колективна робота. Граф-схеми.

 9 : 9 ■ 5 6 - 6 ■ 1

 3 ■ х = 3

 6 : 3 : 2 5 ■ 1 ■ 5

 х - 27 = 27.

 (Відповідь: 3)1

• Замінити дію множення дією додавання та обчислити.

5 ■ 39■ 40■ 3 1 ■ 73■ 8 1■5

• Яке число треба помножити на 7, щоб отримати 21? 35?,49?, 56?, 63?

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

3. Математичний диктант.

Записати математичні вирази та обчислити їх.

а) добуток чисел 3 і 1 збільшити на добуток чисел 1 і 7;

б) суму чисел 16 і 16 помножити на 1;

в)різницю чисел 41 і 40 поділити на різницю чисел 100 і 99.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 780, с. 116. Учні з допомогою вчителя з’ясовують, що треба 10 помножити на 3. 10 — це 1 десяток, помножити десятокна 3 дорівнює 3 десятки. 3 десятки — це 30 (10 ■ 3 = 30). Учні продовжують далі пояснювати, розв’язуючи решту прикладів.

• Завдання 781, с. 116. Усне виконання.

• Виконати обчислення:

100 ■ 6 - 10 ■ 310 ■ 4 : 5

100 ■ 1 + 10 ■ 7100 ■ 2 + 100 ■ 5

10■2 : 4100■9 - 10■5 - 50

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 783, с. 117. Ознайомлення зі змістом задачі. Проаналізувати задачу, скласти план розв’язання. Запропонувати записати розв’язання за допомогою виразу за схемою: □ ■ □ + □ ■ □.

• Завдання 782, с. 116, 117. Учні аналізують короткий запис, за даними таблиці складають задачу.

• Завдання 784, с. 117. Коментоване розв’язання.

• Завдання 779, с. 116. Самостійна робота на два варіанти.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Записані поряд 7 цифр: 3810617. Закресли 4 цифри так, щоб трицифрове число, яке залишилося, було:

1) найменшим; 2) найбільшим.

б) Розв’язати рівняння.

х + 246 = 691 х - 371 = 298

342 + х = 591 832 - х = 222

в) У пакеті було 58 цукерок. Сашко брав з пакета щодня по 4 цукерки протягом 7 днів. Скільки цукерок залишилося у пакеті?

г) Накреслити один відрізок, що дорівнює 65 мм, а другий — на 5 мм більше.

ґ) «Заселити» будиночки-квадрати числами так, щоб вийшов приклад:

25 + 17 + □ + 12 + □ + 18 = 100

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 785, 786, 117.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (05.11.2015)
Переглядів: 1201 | Рейтинг: 0.0/0
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
Ознайомлення зі словами, що називають ознаки предметів. Логічні вправи для вм...
З чого складається комп’ютер
Таблиця додавання числа 6. Задачі, до яких поставлено два запитання
Охайність й особиста гігієна першокласників: як пра­вильно вмиватися, купатис...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]