Засвоєння таблиць множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач

Тема: Засвоєння таблиць множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач

Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення і ділення під час розв’язання прикладів, задач, рівнянь.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

Один учень повідомляє розв’язання задачі 414.

По черзі учні повідомляють відповіді прикладів 415.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

8 ■ 2 : 49 ■ (2 ■ 4)

35 : 7 ■ 8 36 : 6 ■ 9

Розв’язати рівняння.

54 : х = 632: х = 4

Картка 2

Обчислити.

9 ■ 2 : 6 ■ 7 9 ■ (9 : 3 ■ 2)

48 : 6 ■ 3 :6 42:7■6 : 4

Розв’язати рівняння.

56 : х = 863: х = 7

Картка 3

Обчислити.

9■4 : 6 ■ 89 ■ (12 : 4 ■ 2) + 16

54 : 6 ■ 2 : 632 : 8 ■ 6 : 3 + 22

Розв’язати рівняння.

72 : х = 864: х = 8

2. Колективна робота.

Гра «Лабіринт»

Послідовно назвати всі результати таблиці множення на числа 9, 7.

Знайти, у скільки разів перше число менше від другого.

6 менше від 24 у □ рази.7 менше від 35 у □ разів.

8 менше від 64 у □ разів.5 менше від 40 у □ разів.

4 менше від 16 у □ рази.3 менше від 27 у □ разів.

• Завдання 416, с. 62. Усне коментоване виконання.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

• Завдання 421, с. 63. Усне виконання.

IV. Розвиток математичних знань

• Завдання 417, с. 62. Ознайомившись зі змістом, учні самостійно виконують завдання. Один учень працює біля дошки.

• Завдання 418, с. 62. Учні складають задачі та роблять стислий запис до кожної.

• Завдання 419, с. 62. Прочитавши умову задачі, учні аналізують її та самостійно виконують розв’язання. Перевірку виконати, обмінявшись зошитами.

• Завдання 420, с. 62. Ознайомившись зі змістом, учні аналізують задачу. Складають план розв’язання:

1) Скільки метрів тканини виготовили на другому верстаті за годину?

2) За скільки годин на другому верстаті можна виготовити 56 м тканини?

• Завдання 422*, с. 63. Прочитавши задачу, учні аналізують її, складають схему. Колективно розв’язують задачу.

1) 25 - 9 = 16 (г) — разом.

2) 16 : 2 = 8 (г) — у кожного, у брата.

3) 8 + 9 = 17 (г) — сестра.

Додаткові завдання (на вибір)

а)Розв’язати кругові приклади.

21 : 73 ■ 4 36+ 4

28 - 440 : 416: 8

4 ■ 9 20 + 112 - 5

2 ■ 1032 : 48 ■ 2

10 + 2224 : 67 ■ 4

Розв’язати рівняння. х : 4 = 848 : х = 8

х ■ 5 = 35 8 ■ х = 40

в) У моїй колекції Ь камінців. У колекції мого друга на с камінців більше. Скільки камінців у мого друга? Скільки всього камінців у двох друзів?

г) Скільки на цьому кресленні чотирикутників, прямокутників, квадратів?

ґ) Минула частина доби більша, ніж та, яка залишилася, в 2 рази. Котра зараз година?

V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VI. Домашнє завдання

Завдання 423, 424, с. 63.

Підсумки уроку.

8 ■ □ = 649■ □ = 8136 : □ = 4

□ ■ 5 = 40□ ■ 5 = 45 □: 8 = 7

Категорія: Математика | Додав: SYLER (15.10.2015)
Переглядів: 799 | Рейтинг: 0.0/0
Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею
Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел для розв’язання зада...
НАЙДРЕВНІША МУЗИКА
Лічба предметів. Поняття «стільки ж», «більше — менше», «зверху — знизу», «сп...
Коротка форма пояснення письмового віднімання. Розв’язання простих і складени...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]