Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на число 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на число 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток

Мета: закріплювати знання табличних випадків ділення на число 8, ознайомити учнів із задачами на різницеве порівняння двох частинок і двох добутків.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

 • Кілька учнів повідомляють відповіді прикладів

357, на прохання вчителя пояснюють порядок дій

у деяких прикладах.

• Один учень повідомляє розв’язання задачі 358.

1.Робота з картками.

Картка 1 Обчислити.

56 : 8 ■ 324 : 8 ■ 4

16 : 8 + 12 48 : 8 - 2

Половина числа дорівнює 8. Скільки одиниць у числі?

Картка 2 Обчислити.

72 : 8 + 40 : 8(32: 8) ■ (56 : 8)

24 : 8 + 16 : 8(16: 8) ■ (48 : 8)

Четверта частина числа дорівнює 2. Скільки одиниць у числі?

Картка 3 Обчислити.

16 : 8 + 72 : 8 + 40 : 848: 8 : 3 ■ 8

56 : 8 + 32 : 8 + 24 : 856: 8 ■ 5 + 15

П’ята частина числа дорівнює 3. Скільки одиниць у числі?

2. Колективна робота.

 Ділене56401632

 Дільник88 8 8 8

 Частка5 36

Яке число у кожному рядку є результатом таблиць

множення?

6 12182025 30

28 35424956 64

24 30404856 64

•Знайти число, від якого можна 5 разів відняти число 8; 7 разів — число 6; 4 рази — число 4; 8 разів — число 5; 8 разів — число 2.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

• Завдання 359, с. 55. Усне коментоване виконання.

IV. Розвиток математичних знань

• Завдання 360, с. 55. Самостійне виконання по варіантах. Представник кожного варіанта працює на закритій частині дошки. Під час перевірки учневі

необхідно прокоментувати порядок дій у прикладах третього стовпчика.

• Завдання 361, с. 55. Ознайомившись зі змістом задачі та проаналізувавши її, учні самостійно виконують розв’язання за допомогою дій. Колективно складають вираз 8 ■ 2 + 5 ■ 3.

•Завдання362, с. 55. Прочитавши умову та розглянувши стислий запис, учні пояснюють план розв’язання. Самостійно записують розв’язання за допомогою дій. Колективно складають вираз 72 : 8 - 28 : 4.

• Закінчивши розв’язання другої задачі, учні порівнюють обидві задачі.

• Завдання 363, с. 55. Фронтальна робота. Ознайомившись зі змістом, учні працюють за планом:

1. Назвати протилежні сторони прямокутника.

2. Виміряти довжини обох сторін пари.

3. Додати пари протилежних сторін.

• Завдання 363, с. 55. Коментоване виконання. Учні з’ясовують, що до нерівності можна дібрати не одне число.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Скласти вирази та знайти їх значення.

• до різниці чисел 46 і 12 додати добуток чисел

8 і 3;

• від суми чисел 26 і 37 відняти частку чисел

• суму чисел 18 і 18 поділити на частку чисел

• різницю чисел 59 і 54 помножити на добуток чисел 2 і 3.

б)Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб одержати правильну нерівність?

в) Цікаві задачі.

• Груша дорожча від яблука у 2 рази. Що дорожче — 8 яблук чи 4 груші?

• Два сини та два батьки з’їли 3 яйця. По скільки яєць з’їв кожний? Як вони їх розділили?

32 і 8;

12 і 6;

15 < * 5 7 * > 78 * 2 > 32 57 < 5 *

27 < 2 * * 1 > 81 4 * > 36 68 < * 9

г)Назвати відрізки, які бачите на малюнку:

ґ) Для святкування Нового року на 48 грн. купили 8 однакових подарунків і на 32 грн. — 4 іграшки. Що дорожче — подарунок чи іграшка — і на скільки гривень?

V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VI. Домашнє завдання

Завдання 365, 366, с. 56.

Підсумки уроку.

24 : □ = 3□ : 8 = 5

□ : 8 = 848 : □ = 6

Категорія: Математика | Додав: SYLER (11.10.2015)
Переглядів: 1662 | Рейтинг: 0.0/0
Стібки і шви. ручні стібки. Шов «уперед голку» та його застосування
Створення декоративного образу із суцільного шматка пластиліну. Елементарна у...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Сервіруємо стіл. Як необхідно поводитися за столом
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]