💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Задачі на ділення. Назви чисел при діленні

Тема: Задачі на ділення. Назви чисел при діленні

Мета: повторити назви чисел при діленні, зв’язок дії множення і ділення, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

• Один учень повідомляє, як розв’язав задачу 120.

• Взаємоперевірка прикладів 121.

1. Робота з картками.

Картка 1

2 • 8 - 6(6 + 1) • 2

3 • 6 + 23 • 4 - 12

2 • 4 + 82 • 2 +10

3 • 9 - 7х + 25 = 49

2 • (2 -3)х - 38 = 12

Картка 2

2 • 5 + 3 • 2 (15 - 10)• 2

2 • 8 - 3 • 3 3 • 9 - 12

3 • 6 + 222 • 7 + 14

3 • 8 - 2047 + х = 62

3 • (22 - 20 + 2) х - 22 = 37

Картка 3

2 • (26 - 20 + 2)3 • 7 + 2 • 5 - 20

(48 - 46)• 72 • 9 - 2 • 2 + 25

3 • (89 - 82) 2 • 6 + 3 • 4 + 12

2 • (54 - 20 - 30)89 - х = 13

3 • 9 + 2 • 8 + 3 • 2 х + 24 = 68

2. Колективна робота.

• Замінити приклади на додавання прикладами на множення.

4 + 4 + 4

8 + 8 + 8 +8 • Заповнити пропуск: ... • 4 = 12 2 • ... = 18 ... • 5 = 10 ... • 5 = 15

2 + 2 + 2 + 2 + 2 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6

... = 14 ... = 24 3 = 9 ... = 4

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 122, с. 22. Усне виконання завдання.

Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.

• Завдання 123,124, с. 22. Учні колективно працюють над завданнями. Учитель звертає увагу на те, що у першій задачі число 8 ділили на 2, а у другій — число 12 ділили на 3.

• Завдання 125, с. 23. Усне виконання завдання.

• Завдання 126, с. 23. Колективне виконання завдання.

IV. Розвиток математичних знань

• Завдання 127, с. 23. Самостійне виконання завдання.

• Завдання 128, с. 23. Коментоване виконання прикладів.

• Завдання 129, с. 23. Прочитавши задачу, учні аналізують її. З’ясовують, що дізнатись масу 100 л бензину поки не можливо. Для початку треба дізнатись масу 100 л нафти.

Додаткові завдання (на вибір)

• Число 27 записати однаковими цифрами — трійками, четвірками, п’ятірками.

• Над під’їздом будинку висить таблиця-покажчик квартир — з числами 33—48. Чи є в цьому під’їзді квартири 30, 39, 41, 51?

• 21 л напою розлили в трилітрові банки. Скільки банок для цього знадобилось?

• Порівняти вирази.

27 - 6 □ 3 • 7

• Накреслити два відрізки: один довжиною 8 см, а другий 1 дм 2 см. На скільки сантиметрів перший коротший, ніж другий?

V.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

2 • 6 □ 2 + 2 + 2 + 2

50 - 40П 2 • 7

3 + 3 + 3 + 3 □□ 3 • 5 3 • 9 □ 48 - 21

3 • 5 □ 5 + 5 + 5 + 5

3 + 10 □ 2 ^4

2 • 3 □ 3 • 3

3 • 5 □ 7 + 8

VI. Домашнє завдання

Завдання 130, с. 23.

Підсумки уроку.

Назвати числа при діленні: 27 : 3 = 9

Категорія: Математика | Додав: SYLER (26.09.2015)
Переглядів: 1220 | Рейтинг: 0.0/0
Конструювання. Курочка Ряба
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
І. Франко «Лисичка і Журавель». Прислів'я
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]