УРОК 121 Тема. Ділення трицифрових чисел на двоцифрові Мета: ознайомити учнів із застосуванням способу випробування при діленні; опрацювати розв'язання задачі, оберненої до задачі на знаходження суми двох добутків; розвивати вміння знаходити частини числа; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: малюнки-схеми до задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання Обмінятися зошитами, провести взаємоперевірку. 2. Усні обчислення Обчислити приклади № 1005. Гра «Хто швидше?» 60 : 12 ■ 7 —► ? <— 9 ■ 15 : 90 90 : 5 + 15 —► ? <— 17 + 5 : 70 Обчислити: 30 + 60 : 15, 723 356. У кіоск привезли 50 журналів. За день продали 1/5 журналів. Скільки журналів залишилось продати? Скласти вирази й обчислити. Добуток чисел 24 і 3 збільшити на 14. Частку чисел 84 і 6 зменшити на 10. Частку чисел 72 і 4 зменшити у 2 рази. Вивчення нового матеріалу Підготовчі вправи № 1000, 1002 (виконати самостійно) Звернути увагу учнів на те, що не обов'язково починати випробування з числа 2. Можна брати більші числа, якщо видно, що менші числа не підходять. Вправа виконується фронтально. Первинне закріплення Завдання № 1003. Пояснити, як виконували обчислення. Фізкультхвилинка Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь учнів 1. Задача № 1004 Розв'язання задачі на малюнком. Самостійне розв'язання задачі № 1006 (допомогти учням у розв'язанні задачі може питання: «Якщо біля сітки цибулин у 2 рази менше, ніж у сітці, то що можна сказати про кількість цибулин у сітці?») Вставити пропущені числа у завданні № 1007. Підсумки уроку Домашнє завдання № 1008, 1009. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 2081 | |
Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина лам... |
Практичне ознайомлення з поняттями "слово", "речення". Бе... |
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П... |
Число і цифра 10. Запис числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел у межах 10. ... |
Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці |
Всього коментарів: 0 | |