Урок 83 Тема. Вправи на встановлення зв'язку прикметників з іменниками Мета: формувати в учнів уміння встановлювати зв'язок між іменником і прикметником; розвивати зв'язне мовлення, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати допитливість, любов до природи. ХІД УРОКУ Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання (Впр. 91) Прочитайте загадки про місяць і сонце, які ви склали. Які прикметники вжито в загадках? Фронтальне опитування Що називається прикметником? З якою частиною мови він пов'язаний у реченні? Як встановити зв'язок між іменником і прикметником? Творення прикметників від іменників Від поданих іменників утворіть і запишіть прикметники. Варіант I Варіант II Дерево — ...; Зелень — ...; осінь — ...; щастя — ...; мир — ... ; село — ... ; вишня — ... ; радість — ...; добро — ... ; білизна — ... ; школа — ... синька — ... В яких словах відбулося чергування голосних у корені? Добір прикметниківсинонімів до поданих До поданих слів доберіть синоніми з префіксами. Запишіть. Префікси виділіть. Тихий — ..., сміливий — ..., жорстокий — ..., слабкий — ..., сумний — ... (Безжалісний, безрадісний, безшумний, безстрашний, без- силий) Розберіть за будовою першу пару прикметників. ТихЕи] , безшумьіЕи! Які слова добирали? Що об'єднує всі ці слова? (Всі вони — прикметники.) Оголошення теми й мети уроку Закріплення вивченого матеріалу Робота над текстом (Впр. 92) Читання тексту. Про що дізналися з тексту? Спис — холодна зброя у вигляді гострого металевого наконечника на довгому держаку. Мур — висока кам'яна або цегляна стіна навколо чогось. Чому в тексті виділено 4 абзаци? Про що йдеться в кожному? Робота в парах. Вибіркове списування. Випишіть із тексту сполучення іменників з прикметниками. У дужках запишіть питання до прикметників. Перевірка виконання. Звуко-буквений аналіз слова пам'ять. О — = О = (6 букв, 6 звуків) Добір спільнокореневих слів до слова пам'ять. Пам'ять — памяток (з тексту), пам'ятний, памятник, пам'ятати, запам'ятати. Знайдіть серед цих слів прикметник. Доберіть до нього іменник. (Пам'ятний...) Висновок. З якою частиною мови пов'язаний прикметник? Як встановити зв'язок між іменником і прикметником? Каліграфічна хвилинка Від березневих дощів земля квітне. Списування тексту (Впр.93) Перевірка виконання Які прикметники підкреслили? Поставте до них питання. Доберіть антоніми до виділених прикметників. Який іменник вжитий у переносному значенні? Орфоепічна хвилинка (Впр. 95) Коментоване письмо (Впр. 96) Робота з текстом (Впр. 94). Редагування тексту Підсумок уроку З якою частиною мови пов'язаний прикметник? Гра «Хто більше?» Доберіть якомога більше прикметників до іменників. Мова — ... Дощ — ... Тато — ... Весна — ... Домашнє завдання Вправа 99, С. 44. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1781 | |
Утворення й назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Знаходження значень в... |
Як людина пізнає світ |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 7 |
Запитання до природи. Чим снідає їжачок? |
Місця підвищеної небезпеки у школі |
Всього коментарів: 0 | |