💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

У подорож до матінки-землі

Урок 18-19. У подорож до матінки-землі

Матеріал до уроку: Н. Забіла «Чотири пори року», «У дитячому театрі».

Мета: формувати уміння учнів визначати особливості кожної пори року, помічати сезонну красу природи; удосконалювати навички орієнтуватися в змісті твору; уміння добирати необхідний текст до малюнків, виразно його читати; розвивати творчу уяву, образне мислення.

Обладнання: картки зі словами, загадки.

ХІД УРОКУ

 I. Організаційний момент

 Учитель

Засміялось сонечко привітне,

Все кругом цвіте і квітне —

То буяє зеленню рясною,

То іскриться з снігу, —

I дивується щоднини,

Як же все це донести дитині.

• лід на річках, сніг на полях,

Віхола гуляє. Коли це буває?

• Голі поля, мокне земля,

Дощ поливає. Коли це буває?

• Сонце пече, липа цвіте,

Жито доспіває. Коли це буває?

• Тільки сонечко пригріло —

I розтанув килим білий,

Клен радіє, певно, зна —

В гості йде до нас... (весна).

IІ. Розминка перед читанням

читання складів на таблиці, об’єднання їх у слова.

 земкра ра ття чибут

дість роз лю садоб ди

сталпова робов ля

IІІ. Повідомлення теми й мети уроку

— Приваблює, милує, чарує, кличе у подорож матінка-земля. Співає, дзвенить, бринить, квітує, звеселяє, пригощає. Дарує поетам можливість описати її словами. А кожен бачить її по-різному, чарівну й привабну.

Ми сьогодні можемо у цьому переконатись самі.

Ось послухайте.

VI. Опрацювання вірша н. Забіли «чотири пори року»

1. Читання вірша вчителем.

Відповіді на запитання.

— Які пори року описує поетеса у своєму вірші?

— Що ж то за молодиця вийшла в поле залюбки?

— З якими словами звернулася бабуся до діток?

2. Самостійне читання.

— Прочитайте вірш і зверніть увагу на основні ознаки кожної пори.

3. Розвиток мовлення. Поетична хвилинка.

Продовжити останні рядки вірша (за власним спостереженням, за власними симпатіями).

I все спочине... .

I зраділо... .

Зустріне дівчину-Весну... (яку?)

А потім гляне: та це літо,

I раді ми його зустріти... (яке?)

4.Словникова робота.

Слідкуєплантацій

додому цукроварні

буйноплещуться

турботизалюбки

спочинейде на лад

шурхотом по усіх усюдах

— Знайдіть і зачитайте слова, які описують кожну пору року в дії, у праці. Весналітоосіньзима

Біжить збираєхилить бродить

сміється слідкує виходить вкриває

сієгрієзбирає ховає

пробуджуєплещуться гуділи ллється

• Як поховаєм у комори щедрі дари, тоді зима прийде до дітвори.

• Як тільки заколоситься золота пшениця — завітає щедра осінь-трудів-ниця.

V. Опрацювання вірша Н. Забіли «У дитячому театрі»

1. Читання вірша вчителем.

— Чи знайомі вам почуття глядачів театру, про які йдеться у вірші?

— Що саме дивились глядачі у театрі?

2. Словникова робота. Читання слів «хвилькою».

 Гомін | чуття

 | завіса

 | глядачі

 | помислом

| образ

3. Виразне читання вірша.

VI. Підсумок уроку

— Плідно сьогодні всі ви працювали! Чи сподобались вам твори? Чим вони вас зацікавили?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 1222 | Рейтинг: 0.0/0
Практична робота: обговорення поведінки відомих літературних героїв (або геро...
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]