Телевізор, комп’ютер, мобільний телефон

Тема 21. Телевізор, комп’ютер, мобільний телефон

Мета: ознайомити учнів з інформацією про шкідливий вплив на здоров'я сучасної техніки (телевізоркомп'ютер, мобільний телефон), з правилами безпеки користування сучасною технікою з метою збереження здоров'я; дати поради щодо перегляду телепередач та користування комп'ютером; виховувати відповідальність за власне здоров'я.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Телевізор, комп’ютер, телефон — корисні речі. Але тим, хто неправильно ними користується, вони не залишають часу для навчання, прогулянок і допомоги батькам. А ще можуть зіпсувати зір, поставу і навіть спричинити залежність.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви дізнаєтесь про шкідливий вплив на здоров’я сучасної техніки (телевізора, комп’ютера, мобільного телефону), ознайомитеся з правилами безпеки користування ними.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 68-72)

— Для чого потрібен телевізор?

Розгляньте малюнок на с. 68. Прочитайте поради, як дивитися телевізор. Чого не можна робити?

— Доведіть, що комп’ютер — це потрібна й корисна річ.

— Розгляньте малюнок на с. 69. Прочитайте правила поводження з ним.

— Що може статися, якщо не дотримуватися правил користування телевізором і комп’ютером?

— Доведіть, що телефон — це сучасний засіб зв’язку.

— Що треба робити, щоб телефон працював і не вимкнувся у потрібний момент?

— Прочитайте і запам’ятайте поради користування мобільним телефоном (с. 70) та дотримуйтеся їх.

— Відгадайте загадки (с. 71).

• Є у мене помічник, справжнє диво, чарівник.

Тільки кнопку натискаю — і говорить він, і грає.

Де що робиться, все знає, і мені повідомляє,

І розкаже, і покаже. Як він зветься, хто нам скаже? (Телефон)

• Учитись він допомагає,

Інформацію зберігає,

В ігри він з тобою грає,

З дисків музика лунає. (Комп’ютер)

— Якою повинна бути відстань до телевізора при перегляді телепередач? Поясніть чому.

— Як ви вважаєте, чи можна говорити годинами по мобільному телефону?

— Як ви вчините у таких ситуаціях (с. 72)1

Ви переглядаєте цікавий фільм по телевізору. Молодший братик кличе вас гуляти. Що ви оберете?

Дата

Клас

Ви граєте у комп’ютерну гру. Вона ще не скінчилася. Мама просить їй допомогти. Що ви зробите?

Вам треба зателефонувати однокласнику. Якому телефону ви віддасте перевагу — домашньому чи мобільному?

2.Фізкультхвилинка

МАЯТНИК

Зупиняємо урок. (Встали. Розвели руки в сторони.)

Робимо зарядку. (Потім зігнули руки в ліктях, приста-

 вили до плечей, розігнули.)

Руки вгору, руки вниз,(Руки вгору, вниз.)

Все в нас по порядку.

Руки в боки — нахиляйся,(Руки в боки — нахилилися в сторони.)

Наче маятник, хитайся.

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Опитування «Як ми дивимося телевізор»

— Підкресліть потрібне.

а) Скільки часу на день ти переглядаєш телевізійні передачі? (Багато; небагато)

б) Як довго граєш у комп’ютерні ігри? (Довго; недовго)

— Якщо довго сидіти за телевізором, може з’явитися страх, агресивність, зниження успішності, погіршення зору, перевтома, ожиріння, підвищення тиску, захворювання суглобів і навіть телезалежність.

Поміркуйте над своїми «стосунками» з телевізором і комп’ютером, щоб вони не перетворилися на пожирачів вашого часу. Переглядайте тільки дитячі телепередачі.

2. Практична робота (див. Додаток на с. 50)

3. Тестування

 1) Грати за комп’ютером можна:

а) скільки хочеш;

б) 5 год на день;

в) 3 год на день;

г) ЗО хв на день.

 2) Скільки часу ти проводиш перед телевізором? .

А треба? .

Скільки часу ти проводиш перед комп’ютером? .

А треба? .

 3) Що слід пам’ятати під час роботи на комп’ютері?

VI. Підсумок уроку

— У чому полягає шкідливий вплив на здоров’я сучасної техніки (телевізор, комп’ютер, мобільний телефон)?

— Які правила безпеки користування сучасною технікою з метою збереження здоров’я ви запам’ятали?

— Які поради щодо перегляду телепередач та користування комп’ютером ви запам’ятали?

— Як ви користуєтеся вдома комп’ютером чи телевізором?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 7609 | Рейтинг: 0.0/0
Склад числа 4. Чотирикутник. Розпізнавання геометричних фігур. Написання цифр...
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
Види ліній. Правила користування зошитом, ручкою, олівцем. Правила сидіння за...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]