💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників в умові

Урок 94

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників в умові

Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення числа 3 у процесі розв’язання задач; ознайомити з можливістю різного розміщення множників в умові задачі.

Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця множення числа 3, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Зачитати розв’язання задачі № 705.

2) Зачитати розв’язання задачі № 706.

— Порівняйте дві задачі.

— Чим вони схожі?

— Чим відрізняються?

— Змініть запитання до задачі № 706 так, щоб вона була такого ж виду, як задача № 705.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

2 · 4 + 16

3 · 9 – 16

3 · 6 + 18

18 : 2 + 45

12 : 2 + 9

3 · 8 – 20

Картка 2

Обчислити.

3 · 3 + 3

3 · 4 – 7

6 : 2 + 54

2 · 7 – 8

(49 – 46) · 7

12 : 2 + 74

Картка 3

Порівняти.

3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 6

3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 4

3 + 3 + 3 __ 3 · 2

Картка 4

• Знайти значення виразу 3 · а, якщо а = 5, а = 9

• Обчислити.

3 · 3

2 · 5

2 · 9

18 : 2

3 · 5

3 · 2

3. Усні обчислення

1) Розказати таблицю множення числа 3 напам’ять.

2) Гра «На якому стільці буде сидіти мишеня?»

8 18 2 15 27 6 9 16

2 · 8 3 · 5 3 · 3 12 : 2 2 · 4 3 · 9 2 · 9 4 : 2

3) Гра «Мікрофон».

Один учень називає приклад, а інший називає відповідь.

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Складання і розв’язання задачі № 707.

2) Розв’язання задачі № 709.

3) Розв’язання задачі № 710.

На дошці скорочений запис задачі.

Г — 8 шт. по 3 грн }

В — 6 грн

? грн

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

4) Перевірка роботи.

5) Розв’язання й порівняння задач (№ 711).

— Чим схожі задачі?

— Чим відрізняються?

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 708.

Виконання завдання № 712.

3. Перевірка роботи

— Зачитати приклади з відповіддю 24.

4. Вставити знак «+» або «–»

7 __ 8 = 15

12 __ 5 = 7

9 __ 4 = 13

11 __ 9 = 2

16 __ 8 = 8

8 __ 9 = 9

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 120 № 713, № 714.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 2739 | Рейтинг: 5.0/1
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Твій друг — книга. Урок позакласного читання
Узагальнюючий урок із теми «Мова живопису й графіки». Колективна робота «Хто ...
Це цікаво знати
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]