💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розпізнавання многокутників. Формування вміння читати задачу

Урок 28

Тема. Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розпізнавання многокутників. Формування вміння читати задачу

Мета: вправляти учнів у застосуванні математичних термінів, розвивати вміння читати задачу частинами; вчити розпізнавати многокутники, розвивати пам’ять, логічне мислення.

Обладнання: сигнальні картки, картки з математичними термінами, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Діти зачитують розв’язання задачі за діями. Учитель просить дітей зачитати розв’язання задачі, виконане за допомогою виразу.

2. Усні обчислення

1) Розв’язати приклади, знайти прапорець з правильною відповіддю.

18 – 9 6 + 9 11 – 6 3 + 10 15 – 7 4 + 2

5 6 9 8 15 13

2) Знайти, яка фігура повинна стояти замість знака питання.

3) Математичний диктант.

Діти працюють із сигнальними картками.

• 7 збільшити на 11;

• від 11 відняти 9;

• до 4 додати 4;

• суму чисел 3 і 6 збільшити на 9;

• від числа 10 відняти суму чисел 4 і 3;

• суму чисел 7 і 3 зменшити на 4.

II. Р обота над матеріалом уроку

1. Виконання завдання № 200

Діти розв’язують приклади самостійно.

2. Перевірка роботи

3. Виконання завдання № 201

Діти пояснюють різні прийоми обчислення.

4. Самостійна робота по рядах

Виконання № 202.

1 ряд складає приклади на віднімання до першого приклада;

2 ряд складає приклади на віднімання до другого приклада;

3 ряд складає приклади на віднімання до третього приклада.

5. Перевірка роботи

6. Виконання завдання № 203

Учитель пропонує учням прочитати приклади по-різному, користуючись словами.

додати

плюс

збільшити

сума

відняти

мінус

зменшити

різниця

7. Фізкультхвилинка

8. Творча робота над задачею № 199

Діти читають задачу і доповнюють її.

— Яке запитання можна поставити до задачі?

— Доповніть задачу так, щоб вона розв’язувалась дією додавання.

— Яке запитання треба поставити, щоб задача розв’язувалася двома діями?

9. Розв’язання задачі № 204

Діти читають задачу частинами. Вчитель складає скорочений запис задачі й записує його на дошці. Задачу розв’язують колективно за поданим у підручнику планом.

10. Виконання завдання № 205

Робота в групах.

11. Перевірка роботи

12. Усне розв’язання завдання № 206

13. Групова робота

Кожна група отримує конверт, в якому знаходяться геометричні фігури.

Треба назвати геометричні фігури, знайти периметр чотирикутників.

14. Перевірка роботи

15. Гра «Ланцюжок»

13 7 10 6

5 5 4

– + + – – +

12 4 9 6

7 3 5

+ – + – + –

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 42, № 207, № 208.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2151 | Рейтинг: 0.0/0
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Робота з папером. Предметна аплікація. Прапор та герб України
Аплікація з вирізаних форм за допомогою шаблону. Копіювання зображень за допо...
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]