Порядок виконання дій у виразах. Розв'язування задачі за допомогою складання виразу. Самостійна робота

Урок 84

Тема: Порядок виконання дій у виразах. Розв'язування задачі за допомогою складання виразу. Самостійна робота

Мета: ознайомити учнів з порядком виконання дій одного ступеня і різних ступенів; формувати навички розв'язування прикладів і задач на дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Ланцюжок».

 • 8 збільшити в 2 рази, розділити на 4, помножити на 3, зменшити на 3, знайти третину.

 • 35 зменшити у 5 разів, збільшити в 4 рази, зменшити на 12, знайти половину, збільшити на 37.

2) Гра «Угадай приклад».

Приклад записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці.

3) Заповнення таблиці.

Ділене121527

Дільник 3683

Частка 2 33 98

 2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Продовжте ряд чисел.

6; 8; 12; 14; 18; ...; ...; 26; 30

 3 Розв'язування задач

1) На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 4 см дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок?

— Складіть дві обернені задачі і розв’яжіть їх.

— Які відповіді до обернених задач?

2) В ательє зшили 8 суконь, витрачаючи на кожну сукню по 3 м тканини. Після цього залишилося 28 м тканини. Скільки метрів тканини було в ательє?

— Складіть задачу з цими питаннями:

 • Скільки метрів тканини залишилося в ательє?

 • Скільки всього зшили суконь?

 • Скільки метрів тканини витратили на одну сукню?

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

Виконання завдання з коментуванням.

3 + 3 + 73■ 3 - 340 - (15- 9)

40 - 15 - 94■ (3 + 4)

 2 Пояснення нового матеріалу

1) Якщо у виразі без дужок є тільки додавання і віднімання або тільки ділення і множення, їх виконують у тому порядку, в якому вони записані.

40 - 13 + 8 = 35 45 - 5 - 15 = 25

25 : 5 ■ 7 = 352■ 2 ■ 6 = 24

2) Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують множення і ділення по порядку, а потім — додавання і віднімання.

21132

43 - 18 : 2 = 345■ 4 + 2 ■ 8 = 36

 3 Первинне закріплення

— Поясніть розв’язання.

22 - 21 : 3 = 22 - 7 = 4 ■ 9 - 3 ■ 7 = 36 - 21 =

18 + 32 : 4 = 18 + 8 = 36: 4 + 27: 3 = 9 + 9 =

 Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задачі

Яблучний сік розлили в трилітрові й п’ятилітрові банки. Скільки літрів соку в 4 трилітрових і 6 п’ятилітрових банках?

— Поясніть, як складається вираз для розв’язування задачі.

— Запишіть вираз та обчисліть його.

3 ■ 4 + 5 ■ 6

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Самостійна робота

1 варіант

 1) Задача. У Иіни 6 зошитів у лінійку, а в клітину — у 2 рази більше. Скільки всього зошитів у Иіни?

 2) Обчислити.

45 : 5 + 3636 : 4 + 48

2 ■ 4 + 83 (30 - 12):2

27 - 6 : 24 ■ 3 + 5 ■ 8

2 варіант

 1) Задача. З однієї клумби зрізали 15 троянд, а з іншої — в 3 рази менше. Скільки всього троянд зрізали?

 2) Обчислити.

20 : 5 + 2915 : 5 ■ 9

5 ■ 9 - 18 (80 - 66):2

25 - 16 : 25 ■ 6 - 4 ■ 3

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 4442 | Рейтинг: 0.0/0
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р...
Симетрія в природі. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми
Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 3. Знаходження периметра ква...
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за р...
Дикорослі рослини рідного краю
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]