💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Закріплення таблиці множення числа 5. Розв'язування задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів

Урок 81

Тема: Закріплення таблиці множення числа 5. Розв'язування задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів

Мета: закріпити знання таблиці множення числа 5; вдосконалювати навички розв'язування задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати почуття взаємодопомоги.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Хто швидший?».

На дошці прикріплений круг із цифрами. Завдання: збільшити (або зменшити) ці числа у декілька разів. Діти записують відповіді в зошиті. Проводиться перевірка (учень, який упорався із завданням першим, читає відповіді, решта перевіряють свої записи).

2) Гра «Склади приклад».

Даються числа, наприклад: 5; 8; 12; 18; 24.

Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення із цими відповідями.

3) Розв’язування прикладів.

3 ■ 4 =4■ 5 =12 : 3 =12 : 4 =

3 ■ 5 =5■ 3 =15 : 3 =15 : 5 =

3 ■ 6 =6■ 3 =18 : 3 =20 : 5 =

3 ■ 7 =7■ 3 =21: 3 =

3 ■ 8 =8■ 3 =24: 3 =

3 ■ 9 =9■ 3 =27: 3 =

4) Гра «Доберіть потрібні числа».

□ ■ 7 = 35 □■ 7 = 21□■ 7 = 28

5) Задачі у віршах.

• Дятел 5 годин довбав —

Короїдів діставав.

По 8 щогодини їв.

Скільки знищив шкідників? (40)

• Йшла до зайців в гості лиска. Несла 3 пучки редиски.

В кожному редисок — 5.

Як усі порахувать? (15)

• 18 гусенят

 У ставку плескалося.

 Вже третина йде назад.

 Скільки накупалося? (6)

6) Бліцопитування за таблицею.

25 : 5 =

32 : 4 =

28 : 4 =

□ ■ 7 = 14

3 9 = 27 5 2 = 5 3 =

=4 5 = 9 5 =

=5 7 = 5 0 =

=1 5 = 6 5 =

 5 5 = 5 1 =

7 5 =2 5 = 1 5 =

5 9 =0 5 = 5 0 =

5 5 =5 4 =

5 1 =3 5 =

6 5 =5 8 =

 8

 0

 5 = 5 =

8 ■ 3 = 24

 2 Порівняння задач

Задача. Зошит коштує 6 грн, а альбом — у 4 рази дорожче. Скільки коштує альбом?

Короткий запис:

6 грн, у 4 рази дорожче ? грн.

— Яка ціна зошита?

— Ціна альбому?

— Що це означає? (Замість 1 альбому можна купити 4 зошити.)

— Як знайти вартість 4-х зошитів?

По 6 грн ■ 4 = 24 (грн)

Обернена задача. Якщо альбом у 4 рази дорожче, то зошит — ? (У 4 рази дешевше.)

Короткий запис:

? грн, у 4 рази дешевше, 24 грн

— У скільки разів зошит дешевший за альбом?

— 24 грн — що означає це число? (Ціна альбому)

— Що потрібно дізнатися? (Ціну зошита)

— За що заплатили менше?

— У попередній задачі ми виконали множення і знайшли ціну альбому, оскільки за нього заплатили більше, ніж за зошит, а за зошит сплатили у 4 рази менше.

— Якою дією знайдемо ціну зошита?

24 грн : на 4 = 6 (грн)

— Порівняємо умови, розв’язання задач. У прямій задачі була дана ціна зошита. Що треба було знайти? (Ціну альбому)

— А в оберненій задачі? (Навпаки)

— Яке число входило в умову обох задач? (У 4 рази)

— У чому різниця між задачами? (У 4 рази дорожче — заплатили більше — дія множення, у 4 рази дешевше — заплатили менше — дія ділення.)

— Яка із задач на збільшення числа, яка — на зменшення?

Висновок : дорожче в а разів Ц помножити на а, дешевше в а разів О розділити на а.

 3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Вставте пропущене число.

10; 8; 6; 4; 2; ...

25; 20; 15; 10; ... ; 0.

10; 13; 16; ...; 22; ...

 Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задач

1) На одній тарілці лежало 8 слив, а на іншій — у 2 рази більше. Скільки слив лежало на двох тарілках?

— Чи можна відповісти на питання задачі? Чому? Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Що ми дізнаємося в другій дії? Як? Чому?

— Якою буде відповідь на питання задачі?

— Які інші питання можна поставити до цієї задачі?

2) Батьку 36 років. Син у 4 рази молодше за батька, а мати — на 25 років старша за сина. Скільки років матері?

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Розв’язування логічних завдань

1) За контрольну роботу з математики п’ять товаришів Андрій, Богдан, Слава, Максим і Дмитро отримали дві «10», дві «9» і одну «8». Богдан і Дмитро отримали однакові оцінки. Слава, хоча і не отримав найвищу оцінку, але його робота була оцінена вищим балом, ніж робота Андрія. Яку оцінку отримав кожен з хлопчиків?

Відповідь. у Богдана і Дмитра — «10». У Слави — «9». У Максима — «8».

2) Квадрат зі стороною 5 см розпиляли на квадратики із стороною 1 см. З отриманих квадратів склали стрічку. Яка довжина стрічки? (25 см)

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3004 | Рейтинг: 0.0/0
Істинні та хибні висловлення
Чорне та Азовське моря. Значення морів
Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
Композиції за мотивами казок. Правила безпечного користування інструментами т...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]