💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Нумерація чисел 1-20. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Вартість монет. Знаходження суми вартості монет

Урок 1

Тема: Нумерація чисел 1-20. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Вартість монет. Знаходження суми вартості монет. Задачі на знаходження суми і різниці

Мета: повторити нумерацію чисел 1-20, таблиці додавання і віднімання в межах 10, монети вартістю 1 к., 2 к., 5 к., 10 к.; удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв'язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення дітей; виховувати інтерес до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Вже дзвінок сигнал нам дав —

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Гра «Весела лічба»

— Назвіть по порядку всі числа.

14 812 4

10 13 115

317 20 7

19 6911

5216 18

 2 Гра «Лічба через 3»

Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «три». Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «шість» і т. д.

 3 Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10

Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.

 8 - 45 + 2 4+ 2

 4 + 310 - 39- 4

 9 - 79 - 3 3+ 3

 7 - 26 - 43+ 2

 8 - 310 - 610-5

 4Математичний диктант

 •Записати число, яке складається з 1 дес. 8 од.; (18)

 •число, у якому 4 од. 1 дес.; (14)

 •у розряді десятків 1, в розряді одиниць— 5; (15)

 • число, попереднє числу 19; (18)

 • число, у якому кількість одиниць 5, а десятків — на 4 менше; (15)

 •2 десятки; (20)

 • найменше двоцифрове число. (10)

Самоперевірка

 5Хвилинка каліграфії

Записати всі числа другого десятка.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 1Робота над загадками

 • Без рук, без ніг, без голови, а всю країну обійшла. (Монета, копійка)

 • Кругленьке, маленьке, всьому миру миленьке. (Монета)

 2 Виконання завдань на знаходження суми вартості монет

1) Назвіть зображені монети.

2) Як отримати 15 к. із монет 1 к., 2 к., 5 к., 10 к.? Як отримати 20 к. із монет 1 к., 2 к., 5 к., 10 к.?

3) Робота за малюнками.

— Скільки монет і скільки копійок у 1-му гаманці?

— Скільки монет і скільки копійок у 2-му гаманці?

 3 Сюжетно-рольова гра «Магазин»

Матеріал для гри: картки із зображеннями різних предметів та записами цін, монети.

Зміст гри: кожний учень має на парті картку і набір монет (заздалегідь приготовлених, які зберігаються у спеціальних коробочках як роздавальний дидактичний матеріал).

Завдання: продати предмети, зображені на картці, сусіду по парті, і купити в нього предмети, зображені на його картці.

Ускладнити гру можна таким чином, щоб монет не вистачило для розрахунку (дати здачу або купити все). Це змусить учня перелічити гроші, перевірити свою покупку і прийти до висновку: не вистачає!

Фізкультхвилинка

Раз — підняли руки вгору.

Два — схилилися додолу.

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкнетеся підлоги.

Раз, два, три, чотири —

Треба знову прямо стати,

П’ять, шість, сім, вісім —

І спочатку починати.

 4 Розв'язування задач

— У лікаря Айболитя 10 пігулок. 4 пігулки він віддав бегемотові. Скільки пігулок залишилося у лікаря Айболитя?

— Прочитайте задачу мовчки.

— Хто знає, як розв’язувати цю задачу?

— Розв’яжіть її самостійно.

— Кому складно?

Учитель видає картки з опорними словами або коротким записом. Опорні слова Короткий запис

Було —Було—10 п.

Віддав—Віддав — 4 п.

Залишилося — ?Залишилося— ?

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав завдання правильно, і поставте знак плюс.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок, і поставте знак мінус.

— А зараз поставте питання так, щоб задача розв’язувалася дією додавання.

 5 Самостійна робота

1 варіант 2 варіант

1 + 9 - 76 - 2 - 38 - 1 - 11 +7- 5

5 + 4 + 14 + 3 - 69 - 2 + 16 - 4 +5

 6 Офтальмологічна пауза

 7 Розв’язування логічних завдань

1) В одному кошику 8 яблук, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює половина всіх яблук? (6)

2) Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (3)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що ми повторювали сьогодні на уроці?

— За допомогою яких знаків записуються числа?

— Скільки існує цифр?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2024 | Рейтинг: 0.0/0
Олена Пчілка «Безконечна пісенька». В. Лучук «Послухайте, люди». І Світличний...
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
В гостях у Ганнусі
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Симетрія в природі. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]