💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Дорожчого за Вітчизну немає нічого. Василь Сухомлинський «Верба — мов дівчина золотокоса»

Урок 105. Дорожчого за Вітчизну немає нічого. Василь Сухомлинський «Верба — мов дівчина золотокоса»

Мета: вдосконалювати навички правильного й виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; формувати оцінні судження; розвивати вміння передавати різні почуття під час читання; прищеплювати любов до Батьківщини.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

Лобик гладенький, лапки ласкаві,

Клава на лаві і котик на лаві.

Котик Лапанчик муркоче на лаві,

Лагідно казку розказує Клаві.

2. Робота над чистомовкою

Шу-шу-шу — чистомовки я пишу.

Ят-ят-ят — їх пишу для всіх малят.

Ки-ки-ки — їх говорять залюбки.

Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.

Ла-ла-ла — Алла дівчинка мала.

Ли-ли-ли — в гості ми до неї йшли.

Ло-ло-ло — в Алли тісто підійшло.

Ла-ла-ла — пирогів вона спекла.

Лє-лє-лє — чаю Аллочка наллє.

Лі-лі-лі — ось лимони на столі.

Лю-лю-лю — дуже кисле не люблю.

3. Гра «Який звук змінився?»

Життя — шиття шерсть — жерсть дошивати — доживати тушити — тужити шаль — жаль

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще читання з пам’яті опису співу жайворонка.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

 

— Відгадайте загадку.

* Проливала дрібні сльози Молода дівиця.

Полоскала довгі коси У чистій водиці. (Верба)

— Що ви знаєте про цю рослину?

— Сьогодні ми ознайомимося з твором Василя Сухомлинського, у якому він пише про вербу.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Виразне читання оповідання вчителем (є. 118-119)

— Які картини поставали у вашій уяві під час слухання оповідання?

2. Словникова робота

Вітикоси

сумуєтихо

щасливатремтять

гніздечкозолотокоса

прокидаєтьсязазеленіють

Читання слів «луною» за вчителем; «буксиром» у парах.

— Яке слово складається з двох частин? (Золотокоса)

Фізкультхвилинка

3. Гра «Бджілки»

Самостійне напівголосне читання тексту учнями, кожен у своєму темпі.

4. Виразне читання тексту учнями за абзацами

5. Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання

— З ким автор порівнює вербу, із чим — її віти? Доведіть свою відповідь за текстом.

— Прочитайте ті частини оповідання, у яких ідеться про щасливу дівчину — вербу.

— Хто щасливий разом із нею? Чому?

— У якій частині оповідання вжито слова сумує, зітхнула? Які почуття верби вони передають?

— Простежте, як змінюються почуття дівчини-верби зі зміною кольору її кіс.

— У яких рядках твору зосереджено його основну думку? Прочитайте.

6. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає речення з тексту, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити помилку, прочитати речення правильно.

Як вилітає зі свого затишного (теплого) гніздечка, зелені коси тремтять.

Весною вона прилетить, і верба перестане журитися {сумувати).

Упав жовтий (золотий) листок і поплив кудись далеко-далеко.

7. Гра «Засічка — кидок»

За командою «кидок» — усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем позначають останнє прочитане ними слово.

Цей текст таким самим чином читають ще раз. {Але не більше трьох разів.)

Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результати покращуються.

VI. Підсумок уроку

— Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?

— Яка основна думка цього оповідання?

— Який висновок для себе зробили?

VII. Домашнє завдання

Переказувати зміст оповідання за малюнками.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 3141 | Рейтинг: 0.0/0
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6
Поняття про основні (жовтий, червоний, синій) та похідні (жовтогарячий, зелен...
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Доброта - це частина нас
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]