💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Урок 70. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Вправи для розвитку дихання

 • «Задми свічку»;

 • « Понюхай квіточку »;

 • « Пий чай із блюдця »;

 • « Подми на кульбабку »;

 • «Насос»;

 • « Годинник ».

2. Читання скоромовки «дощиком»

Діти читають хором:

 • накрапає дощ (тихо);

 • дощ сильнішає (голосніше);

 • злива (голосно);

 • дощ слабшає (тихіше);

 • дощ припинився (читання припиняється).

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочій сорочці!

Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

О.Орач

3. Робота над чистомовкою

Ку-ку-ку, ку-ку-ку!

Сидить пташка на сучку!

Ки-ки-ки, ки-ки-ки!

Посадили огірки!

Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Люблю свіже молоко!

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Відгадайте загадку.

• Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А зимою — в лігві спати.

Як зачує він весну —

Прокидається від сну. (Ведмідь)

— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)

— Хто живе в лісовій зеленій хаті?

2. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Вереда — вередлива людина; той, хто вередує.

Кошівка — те саме, що кошик.

2) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Поснулинабрида

шепочеведмежата

найменшийв кошівці

— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.

Фізкультхвилинка

3. Читання вірша учнями

— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)

— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)

4. Гра «Торнадо»

— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?

— Якою — його маму?

— Як поетові вдалося створити такі художні образи?

5. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.

В лісі є красива (зелена) хата,

Там поснули ведмежата,

А найменший — вереда,

Любій (сивій) мамі набрида.

Каже: «Я не хочу спати,

Утечу мерщій (вночі) із хати,

Коли меду не даси,

Риби, масла (сала), ковбаси!»

6. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок.

— Кого на ньому зобразив художник?

— Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?

VI. Підсумок уроку

— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто є його автором?

VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 3097 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Культурні рослини рідного краю
Аплікація з кольорового паперу «святкова листівка»
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
Інструменти і приладдя для роботи з тканиною
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]