💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Урок позакласного читання. Людина починається з добра

Урок 42. Урок позакласного читання. Людина починається з добра

Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Розмова над чистомовкою

А-а-а — котика нема.

Е-е-е — де наш котик, де?

У-у-у — мишку з’їв малу.

І-і-і — він спить на печі.

И-и-и — має гарні сни.

0-о-о — не будіть його.

1-і-і — тихо, мишки всі!

М. Підгірянка

2. Робота над скоромовкою

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочці сорочійі Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

3. Гра «Складіть слово»

1) Складіть слово з перших складів слів.

Бавились, янтар. (Баян)

Піраміда, акація, німий, нова. (Піаніно)

Скеля - ля - е + рип + ка. (Скрипка)

2) Доберіть загальну назву.

Баян — піаніно — скрипка —.

III.

— Дуже мудро говорить народ: «Роби добро — і воно повернеться до тебе. Будеш робити зло — зло і повернеться до тебе».

ТВОРИ ДОБРО

Ти усміхнися небу, усім, хто біля тебе: і братику, й сестричці, і сонечку, й травичці.

Люби усіх довкола, удома та у школі, і ця любов із Неба повернеться до тебе.

Прощай дрібні образи і помирись одразу.

Хто вміє всім прощати, сильнішим здатен стати.

 Клас

Твори добро, дитино, і у твоїй родині воно знайде домівку віднині і довіку.

Леся Вознюк

— Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. На сьогоднішньому уроці позакласного читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В. 0. Сухомлинського.

Вправа «Мікрофон»

— Що ви знаєте про В. О. Сухомлинського? Які його твори читали?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Розгляньте виставку книг. Які твори ви читали?

V. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Обговорення прочитаних творів В. О. Сухомлинського

— Які твори прочитали, готуючись до уроку?

Гра «Звідки ці рядки?»

 • Розрізали хлібину, яку щойно дідові принесли, та й ну уминати. («Каяття»)

 • Від жадоби у хлопчика руки затремтіли. («Страшний черв’ячок»)

 • На віражі крило зламалось, літак упав і розбився. («Гвинтик»)

Фізкультхвилинка

2. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «Суниці для Наталі»

1) Самостійне читання оповідання учнями.

— Яке лихо трапилося з Наталею?

2) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Що порадила мама принести Андрійкові для Наталі?

— Чи відразу хлопчик поніс суниці дівчинці?

— Як Наталя зустріла Андрійка?

— Чого вчить це оповідання?

3. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «П'ять дубів»

1) Гра «Рибки». Самостійне читання оповідання учнями мовчки.

— Назвіть головних героїв оповідання.

2) Робота в парах.

— Прочитайте оповідання в парах.

— Що дав учитель Дмитрикові й Сергійкові?

— Хто з хлопчиків по-справжньому доглядав за деревцями, а хто не виконав свою роботу?

— Чому мовчав Дмитро-батько?

— Який висновок можна зробити з прочитаного?

VI. Підсумок уроку

— З якими творами В. О. Сухомлинського ознайомилися?

— Чого вони вас навчать?

VII. Домашнє завдання

— Наступний Урок позакласного читання проведемо за темою «Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2057 | Рейтинг: 0.0/0
Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ...
Правила поведінки за столом
Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток
Правила користування громадським транспортом
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]