💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Підсумковий урок за розділом «Авторські вірші та малі жанри для дітей»

Урок 29. Підсумковий урок за розділом «Авторські вірші та малі жанри для дітей»

Мета: систематизувати знання дітей про авторські вірші та малі жанри для дітей; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв'язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

А-а-а — котика нема.

Е-е-е — де наш котик, де?

У-у-у — мишку з’їв малу.

І-і-і — він спить на печі.

2. Робота над скоромовкою

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочці сорочій!

3. Гра «Складіть слово»

1) Складіть слово з перших складів слів.

Бавились, янтар. (Баян)

Піраміда, акація, німий, нова. (Піаніно)

Скеля - ля - е + рип + ка. (Скрипка)

2) Доберіть загальну назву.

Баян — піаніно — скрипка —.

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються обличчям одне до одного у парі, проказують вивчені скоромовки.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1.Повторіть і пригадайте (с. 33)

1) Доповніть рядки з вірша Марійки Підгірянки.

Шумить верхами буйний ліс —

Дуби, берези, буки.

Співає. (сойка), свище. (дрізд),

І. (воркотять) голубки.

2) Знайдіть закличку у вірші Наталі Забіли «Дощ іде».

Ой дощику, дощику,

Лий,поливай,

Готуй для людей Золотий урожай.

3) Назвіть автора наведених рядків.

Що ж то за баба Гася тая,

Невже не можна розгадать?

Л. Глібов

 И-и-и — має гарні сни.

 0-о-о — не будіть його.

 1-і-і — тихо, мишки всі!

М. Підгірянка

 Сорока сороці скрекоче:

 — А в мене яєчко сороче!

Клас

4) Прочитайте вірш Дмитра Білоуса.

— Чи можна назвати його скоромовкою? Чому? (Вислів, що складено з важких для вимови слів.)

5) Порівняйте авторську й народну загадки.

— Чим вони подібні, а чим відрізняються?

— Вірші, загадки, лічилки, скоромовки, створені письменниками, — це літературні твори.

Фізкультхвилинка

2. Гра «З'єднай!»

— З’єднайте рядки з творів та їх назви.

1) Дзьобнув хлібця« Прийшла осінь»

Горобець,

Дзьоб обтер

Об стовбурець.«Весна зелені»

2) Ох, невесело Наталці:

Рукавички загубила.«Подзьобав і пострибав»

3) Сьогодні за хмари

Сховалося сонце.« Наталчина пригода »

4) Дивлюсь — до мене суне Гася.

Ну, чуба, дубаю, намне!

5) Травень — це розквіт і буяння зелені.«Загадка»

— З’єднайте рядки творів з прізвищами їх авторів.

1) — Ладки, ладоньки, ладусі,

Ой ладусі, ладки.Степан Жупанин

Де були ви?

— У бабусі.

2) Стрибає білка по верхах,Олена Пчілка Дітей зозуля кличе.

3) Он кучері з верби рясні

Вітерець несеНаталя Забіла

По узгір’ю на змокрілий Холодний пісок

4) Тьох-тьох-тьох, тіву-тів. —Марійка Підгірянка Лине радісно з гаїв.

3. Гра «Добери риму»

— Здогадайтесь, якого слова бракує у римованому рядку.

Сійся жито і пшениця —Скочить прямо на. (зубок).

Буде дітям — . (паляниця).Виросте всього доволі

Для веселої малечіНа широкім житнім. (полі).

Бублик вигляне із. (печі),Запеклося сонце в хлібі,

А рум’яний. (колобок)Хто зростив його —. (спасибі).

V. Підсумок уроку

— Який розділ закінчили вивчати?

— Які твори вам найбільше сподобалися?

— Хто їх автор?

VI. Домашнє завдання

Повторити вивчені твори з розділу «Авторські вірші та малі жанри для дітей».

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2008 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Поняття про композицію як витвір мистецтва. Практична робота «Півник і курочк...
Текстильні матеріали. Плетіння «косичка»
Вступне заняття
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]