💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Урок позакласного читання. добридень, школо!

Урок 6. Урок позакласного читання. добридень, школо!

Мета: формувати уявлення учнів про загальнолюдські цінності, роль знань у житті людини; викликати інтерес до навчання в школі; розвивати читацькі навички, пам'ять, образно-аналітичне мислення; виховувати сумлінність, старанність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань.

1. Слухання пісні В. Шаїнського «Вчать у школі»

2. Виразне читання вірша вчителем

.Ось і школа. Квіти, квітиЗагойдалися вгорі.

Ті, що звались просто діти,

Нині звуться школярі.

— Школа, — вчителька сказала, —

Це не просто гарний дім І не просто класи, зали —

Треба знати нам усім.

В школі всіх наук джерела

Дбало зібрані людьми.

За віки міста і села

Школа вивела з пітьми.

Усього багато в школі

Є цікавого для вас.

А тепер ідіть поволі,

Любі діти, в другий клас.

П. Воронько

— Про що йтиметься на уроці?

3. Робота в групах

Складання усної розповіді «Що тобі найбільше подобається в школі».

III. Обговорення прочитаного твору. Оповідання А. Коваль «Здрастуй, школо!»

1. Бесіда за прочитаним

— Який вік нашої школи?

— Як давні греки називали школу?

— Хто міг відвідувати школи Стародавньої Греції?

— Коли школа прийшла на наші слов’янські землі?

2. Гра «Продовж речення»

 • Спочатку хлопчики ходили до школи.

 • Завершувалося навчання в спеціальній школі

 • Дорогою до нас школа побувала у Стародавньому Римі.

3. Гра «Упізнай твір»

Вірші: «До школи» Р. Росяника, «У школу» Л. Храпливої, «Головна професія» А. Костецького.

Наука дасть нам силу

Дістатись до мети,

А Україні милій

В потребі помогти.

— Хто автор цього вірша?

Вчить пташка мати Своїх пташат Вгору здійматись,

В хмари злітать.

— З якого вірша слова?

Учитель, лікар чи геолог,

Письменник, слюсар чи кресляр —

Всі називають головною.

— Якими словами продовжується вірш?

Фізкультхвилинка

IV. Колективне читання й обговорення казки в. сухомлинського «Лисенятко-першокласник»

1. Самостійне читання казки учнями

— Що вирішило лисенятко?

— Яку відповідь дала мама?

2. Читання казки учнями «ланцюжком»

3. Тестування

 1) Куди ходило лисенятко?

а) У ліс;

б) в садок;

в) у школу.

 2) Чому лисенятко не хотіло йти до школи?

а) Болів живіт;

б)боліла голова;

в) болів зуб.

 3) Що вирішила мама?

а) Вирвати зуб;

б) пожаліла і залишила вдома;

в) завела в школу.

 4) Як повелося лисенятко?

а) Утекло;

б) злякалось і вирішило йти до школи;

в) погодилося вирвати зуб.

V. Підсумок уроку

— Що сподобалося на уроці?

— Що дає вам школа?

VI. Домашнє завдання

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Осінь щедра, осінь золотава». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2202 | Рейтинг: 0.0/0
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Доброта - це частина нас
Істинні та хибні висловлення
Узагальнюючий урок із теми «Мова живопису й графіки». Колективна робота «Хто ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]