💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже. «Сорочаче гніздо» (англійська народна казка)

Урок 100

Тема: Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже. «Сорочаче гніздо» (англійська народна казка)

Мета: продовжити ознайомлення учнів із казками народів Європи; ознайомити з англійською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описування подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; виховувати наполегливість у навчанні.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Сорок сорок стрекоче На осокорах —

Сто сорок сороченят Стрекотатимуть скоро.

В. Гринько

 2 Прочитайте прислів'я. Поясніть!

т ш З в к Н с м А к п Є ш в С о м О м Р п і О в н К д у А н к, п а Д л о Е в н З с т И о н М н о У н о З т р И м т М с н У т н В у к А ф і Т ю я И. (Знає сорока, де зиму зимувати.)

 3 Розчитування за складовою таблицею

III. Перевірка домашнього завдання

Переказ змісту казки за кадрами діафільму, які намалювали учні.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Із казками яких народів Європи ми вже ознайомилися? (Російською, білоруською, болгарською, чеською)

— Хто є головним героєм цих казок?

— Сьогодні ознайомимося з англійською народною казкою. (Учні відшуковують на карті Велику Британію, її столицю.)

— Хто буде головним героєм казки, ми дізнаємося, коли прочитаємо акровірш.

— Згадайте, що таке акровірш.

Сіла на березі білобока.

Обережно примощується вона, Роздивляється, щоб ненароком Обіч десь не пропустила кабана,

Косулю, лиску, зайця, вепра чи людину,

А помітить — скрекоче без упину. (Сорока) М. Романченко

V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання англійської народної казки «сорочаче гніздо»

 1 Читання казки вчителем

— Чи сподобалася вам казка?

— Про що птахи попросили сороку?

 2 Словникова робота

1) Гра «Блискавка».

На дошці — малюнки сороки, дрозда, сови, горобця, шпака, горлиці.

Учитель на картках-блискавках демонструє написані слова: дрізд, сова, горобець, шпак, сорока, горлиця.

Діти читають, прикріплюють слово під малюнком птаха.

2) Контроль швидкості читання (30 с).

За давніх-давенхворостиночок

тютюннетерплячі

клювалитуркоче

майстеррозгнівалася

спершутрісочки

грязюкивистачало

млинецьчогось

робитьсягеть

 пуху

 пір’я

 в’ють

 заприсяглася глузду до тями м’якенько торочить

Релаксаційна пауза

Слухання запису пташиних голосів.

 3 Повторне читання казки учнями «ланцюжком»

 4 Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

— Чому птахи попросили навчити їх ліпити гніздо?

— Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так само майстерно, як вона?

— Назвіть птахів, які хотіли навчитися робити гніздо. Розмістіть їх у тому порядку, у якому вони відлітали.

— Прочитайте опис гнізда дрозда. Із чим його порівнюють?

— Яке гніздо у сови? у горобця? у шпака?

— Прочитайте зачин казки. Які інші зачини казок вам відомі?

— Хто залишився останнім учнем сороки?

— Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?

— Як робила гніздо сорока?

— Що заприсяглася сорока?

 5 Гра «Хто уважніший?»

1) Чиє гніздо?

 Гніздо на зразок млинцяШпак

 Гнізда із хворостинок, зроблені абиякДрізд

 М’якенько вистелені гніздаГоробець

2) Хто це сказав?

 • Тягни три трісочки, тягни три-и. (Горлиця)

 • Так он як воно робиться. (Дрізд)

 • Я вже знаю, як його робити. (Сова)

 • І я так зумію. (Горобець)

 6 Гра «Перелітні птахи»

Ластівки, дрозди, синиці, лелеки, гуси, зозулі, жайворонки, дятли, сови, горобці, журавлі, горлиці, шпаки.

(Якщо птах перелітний — діти змахують руками.)

 7 Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

 8 Читання казки за особами

Діти надягають шапочки сороки, дрозда, горобця, шпака, горлиці, сови.

VI. Підсумок уроку

— Чого вчить казка? Що засуджує?

— Прочитайте прислів’я. Яке з них передає основну думку казки?

пиють,хутатачире.

Нетачико,пиють,доб

 (Не питають, чи хутко, а питають, чи добре.)

деи

Посшилю

(Поспішиш — людей насмішиш.)

 реготи,

Добтовчихто

(Добре того вчити, хто хоче вчитися.)

VII. Домашнє завдання

— Переглянути вдома прочитані раніше казки. Яка з них подібна до цієї? чим саме?

на

ши

 хо

че

ти

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 5566 | Рейтинг: 0.0/0
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Вступне заняття
Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка «Виноград і змі...
Конструювання меблів із сірникових коробок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]