Урок 70 Тема: Таємниці книги природи. С. Носань «Мудра книга». Д. Павличко «Квітка»Мета: учити дітей правильно та виразно читати, давати відповіді на запитання; розвивати діалогічне та монологічне мовлення; виховувати любов до природи. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1 Робота над скоромовкою Ви сичі-горлачі, Не кричіть уночі! Бо в траві на землі Сплять мишата малі. Читання скоромовки «дощиком»: • дощик накрапає (читати повільно і тихо); • дощик сильніший (скоріше і голосніше); • злива (голосно і скоромовкою); • дощ слабшає, дощ накрапає, дощ перестав (у зворотному напрямку). 2 Зарядка для язичка Де ж наш пустун-язичок? Ліг на бочок і мовчок. А ми зараз його розбудимо! — Поплямкаємо губами! — Покладаємо зубами (щоб міцніші були)! — Посичали гускою: с-с-с. — Подзижчали комариком: дз-дз-дз. — Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш. — Подирчали трактором: др-др-др. 3 Читай чітко, весело! — Гей, Федько! — Питають люди, — Чом заліз У кропиву ти? — А тому, що З дідусем Ми на пасіку Ідем. Там такі кусючі бджоли — Гірш, ніж лікарські уколи. Нажалю своє тут тіло, щоб не так Од бджіл Боліло! К. Дяченко III. Перевірка домашнього завдання Конкурс на кращого скоромовника. IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Опрацювання оповідання Сергія Носаня «Мудра книга» 1) Робота над заголовком. Гра «Передбачення» — Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні? 2) Читання оповідання учнями. Гра «Рибки». — Чи справдилися наші передбачення? — Про яку мудру книгу розповідає автор? 3) Словникова робота. Читання слів «луною» за вчителем: припудрене сивизною, йодиста, чистотіловим, шкрябину, нескінченної. «Довідкове бюро» Зело — рослини, зелень. 4) Читання оповідання учнями «ланцюжком». — У якому лісі побували батько з донькою? Прочитайте. — Які дерева згадуються в тексті? — Які трави побачили Оленка з татом? Гра «Знайди рослину» На дошці — малюнки сосни, дуба, липи, глоду, крушини, материнки, зозулиного цвіту, чистотілу, лісових дзвіночків. Діти мають знайти табличку з назвою рослини і прикріпити її під відповідним малюнком. — Сік якої рослини допоміг дівчинці? — З яких двох слів складається назва рослини? Як ви вважаєте, чому назвали рослину чистотіл? 5) Гра «Хвиля». Діти читають оповідання пошепки, потім — за сигналом учителя тихо, голосніше, голосно і навпаки, аж до читання мовчки. — Які риси характеру дівчинки виявляються у її ставленні до природи? 6)Читання оповідання за особами. — З якою інтонацією слід читати слова Оленки? тата?Фізкультхвилинка Туп, туп, туп. Маленькі ніжки Потупали по доріжці. Ручки квіточки збирають Та в віночки заплітають. Понесу своїй матусі Подарунок від Ганнусі. 7) Гра «Розвідники». — Знайдіть і прочитайте питальні речення; окличні речення; слова з буквою «же». Читання слів вголос «ланцюжком». Читання слів з апострофом. — Із ким порівнюється квітка? — Назвіть слова-синоніми. (Дитина, немовля, малятко) 3)Гра «Квіточка». Читає учень, на парту якого впала квіточка. — Яке найбільше диво помітив поет? — Яку картину викликає цей вірш у вашій уяві? Гра «Дощик Діти читають хором: • накрапає дощ (тихо); • дощ пускається сильніше (голосніше); • злива (голосно); • дощ слабшає (тихіше); • дощ перестав (читання припиняється). Гра «Знайди риму» Не було — зело дашок — з пелюшок 2 Опрацювання вірша Дмитра Павличка «Квітка» 1)Виразне читання вірша вчителем. — Чим був здивований поет? 2) Словникова робота. Диво вчора полум’я пуп’янок дашок з пелюшок розв’язується на хвилечку немовля на блюдечку звідкіль відкривається немовля — гілля століть — стоїть щось — взялось Гра «Диктор телебачення» Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. V. Підсумок уроку — Що нового дізналися на уроці? — Яку лікарську рослину ви запам’ятали? — Як будете застосовувати її? VI. Домашнє завдання Виразно читати вірш та оповідання. | |
| |
Переглядів: 1324 | |
Порядкова лічба. Поняття «зліва — направо», «справа — наліво», «усі», «решта»... |
Купання у водоймах. Правила поведінки на воді |
Таблиця додавання числа 2. Задача на різницеве порівняння чисел |
Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми дво... |
МУЗИКА ДО ЗИМОВИХ СВЯТ |
Всього коментарів: 0 | |